reklama

Trenérka radí: V čem běhat, když je zima?

Zimní počasí je pro sportování venku nejzrádnější. Venkovní teploty se rychle mění, takže jednou jste oblečení málo a pak zase hodně.

Foto: Žena.cz

Ideální samozřejmě je postupně si to ozkoušet na vlastní kůži a postupně zjistit, co v jaké teplotě vyhovuje právě vám, jenže to často můžete odnést minimálně rýmou.

Zeptali jsme se proto Nike trenérky Denisy Barešové, jaké oblečení a kolik vrstev doporučuje na běhání, když je venku 15 stupňů nebo třeba kolem nuly.

15 stupňů 

"Když je venku kolem patnácti stupňů, stačí vám určitě něco lehkého, nejlépe tenké termo prádlo s dlouhým rukávem a navrch tenké tričko, anebo upnuté tílko a na něj triko s dlouhým rukávem a legíny," doporučuje Denisa.

10 až 15 stupňů

"Vezměte si ten samý outfit jako v předchozím bodě, ale navíc přidejte ochrannou vrstvu – například péřovou vestu nebo tenkou šusťákovou bundu."

5 až 10 stupňů

"Ideální je proteplené termo prádlo s dlouhým rukávem, šušťáková bunda nebo péřová vesta, důležité jsou ponožky nad kotníky a legíny."

Kolem nuly

"Vezměte si proteplené termo prádlo s dlouhým rukávem, tenké tričko navrch a nepromokavou bundu s podšívkou, teplé legíny, rukavice, čepici nebo čelenku, ponožky nad kotník."

Pod nulou

"Nezapomeňte na proteplené termo prádlo s dlouhým rukávem a stojáčkem, péřovou vestu, nepromokavou bundu s podšívkou, teplé legíny nebo legíny a navrch šusťákové kalhoty, čepici nebo čelenku, rukavice, ponožky nad kotníky."

reklama
reklama
reklama