reklama

Pletená vesta, pyžamo i kapsáče. Jak nosit "ošklivou" módu s humorem i stylem

Límečky, jaké jste viděli na knihovnicích v okresním městě, nebo pletená vesta, kterou nosil váš děda... Na podzim budou tyto módní výstřelky zase všude a nezbývá si teď odpovědět na otázku: Máme je nenávidět, nebo vzít na milost?

Foto: Profimedia.cz

Malé módní značky prodávají kousky, které patří k aktuálním žhavým trendům, za stovky eur. A kdo ví, možná je máte i u sebe ve skříni nebo je mají v šatníku vaši rodiče. Jak je ale nosit tak, aby vám to slušelo?

Pokud jste stejně jako já dospívali na přelomu milénia, možná si pamatujete, že tehdy nejvíc letěla skate móda. Tenisky, mikiny, kapsáče. Pro chlapce i dívky. Museli jste mít specifické značky (většinou od sportovních firem, které oblékaly surfaře a snowboardisty), jinak jste byli out.

V každé třídě na střední škole byl ale člověk, který se těmto tendencím vymykal. Důvodů mohlo být hned několik: nedostatek zájmu i chuti zařadit se k populární mládeži nebo chybějící finance.

K nám na gymnázium chodila spolužačka, jejíž oblečení pro mě tehdy bylo naprostým ztělesněním módního hororu. Nosila džíny s vysokým pasem v délce nad kotníky, když všude letěly bokovky, košile s vyšívaným límečkem místo toho, aby si vzala tehdy mimořádně populární tílko na špagetová ramínka, a pletené vesty, které bych si neoblékla ani se zbraní přiloženou k hlavě.

O 20 let později by šatník této dívky byl naprosto uchvacující. Všechny výše uvedené kusy uvádí s velkou slávou luxusní módní domy i malé značky a ideální je, když je najdete coby vintage záležitost v second handu.

Máte ale k těmto módním výkřikům podobný vztah jako já na přelomu milénia? Pak před vámi stojí dvě možnosti: buď je ignorovat, nebo je nosit po svém. Slušivě a s citem pro svůj styl a siluetu.

Inspirujte se v naší galerii, jak nosit trendy, které by vám dříve nesměly přes práh.

reklama