reklama

Chlupy musí pryč. Frčí tenké obočí, raperka si ho oholila v přímém přenosu

Modelka Cara Delevingne byla v uplynulé dekádě královnou hustého obočí. Letošní rok ale ukazuje změnu trendu. Celebrity si svá obočí holí v přímém přenosu, zesvětlují je a nosí tenké linky ve stylu Marlene Dietrichové.

Kendall Jennerová si zesvětlila obočí pro letošní Met Gala.
Kendall Jennerová si zesvětlila obočí pro letošní Met Gala. | Foto: Reuters

Raperka Doja Cat se svého obočí zbavila letos v srpnu, kdy si jej oholila v přímém přenosu na Instagramu. Od té doby na svém účtu zveřejňuje fotografie různě opraveného obočí, od jeho absence až po umělecké ztvárnění pomocí různých barev a vzorů.

Módní časopis Vogue nový trend nazývá "podvratným obočím" a oblíbený vizážista modelky Gigi Hadidové Sam Visser pro magazín uvedl, že "si lidé teď upravují obočí ne podle toho, aby vypadali lépe, ale aby vypadali cool". 

Britský deník Guardian píše, že první náznak ústupu hustého obočí se objevil v roce 2018. Rihanna na obálce britského Vogue pózovala s tenkými linkami ve stylu Marlene Dietrichové. Své obočí nedávno zúžila také modelka Bella Hadidová i hvězda seriálu Euforie Alexa Demieová. Kendall Jennerová se na letošním Met Gala zase objevila se zesvětlenou verzí. 

Trend popularizuje také sociální síť TikTok, na němž si mohou uživatelé nastavit filtr, který obočí zúží. Vizážistka Isamaya Ffrenchová říká, že je obočí předmětem diskusí kvůli tomu, že je nejdůležitější částí našeho obličeje. "Je klíčem našeho vyjádření. Změnou obočí zásadně změníte celou strukturu tváře," uvedla pro Guardian vizážistka, která měla na starost právě obálku s Rihannou. 

Video: Srostlým obočím bojuje Sophia Hadjipanteliová proti šikaně a diktátu krásy (12. 5. 2022)

Srostlým obočím bojuje Sophia Hadjipanteliová proti šikaně a diktátu krásy | Video: Aktuálně.cz, Instagram/Sophia Hadjipanteli
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama