reklama

Jaký módní styl nás čeká po karanténě? Hlavně praktický a nadčasový

„Nic takového jsme ještě nezažili." Takové hodnocení slyšíme na současnou situaci spojenou s pandemií covid-19 velmi často. Módní průmysl, stejně jako řada dalších odvětví, se na čas karantény zcela zastavil. Budeme mít v následujících týdnech a měsících o nákupy oblečení vůbec ještě zájem?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Módní průmysl je momentálně v krizi. Nejen kvůli zavřeným obchodům a hranicím či asijským turistům, kteří nenakupují luxusní zboží, ale především proto, že řada továren v Bangladéši, Kambodži nebo Vietnamu, která dodávala oblečení pro velké fashion řetězce, musela kvůli nedostatku objednávek zavřít.

Podle konzultantské firmy Boston Consulting může módní průmysl v roce 2020 počítat se ztrátami okolo 600 bilionů dolarů. Jsou to ale odhady, zatím se nedá určit nic konkrétního. Lze pouze vycházet z předchozích zkušeností velkých recesí, mezi které se řadí pandemie španělské chřipky v roce 1918, krach na newyorské burze v roce 1929 a druhá světová válka. Všechny tyto události výrazně proměnily společnost a její hodnoty, tím pádem i způsob oblékání.

Prohlédněte si naši galerii a zjistěte, co nás v módních sférách čeká poté, co opustíme bublinu karantény.

reklama
reklama