reklama

Móda z Česko-Slovenského plesu: starosvětská černá i hra na nevěsty

Česko-Slovenský ples patří mezi lukrativnější záležitosti podtrhující vzájemné mezinárodní vztahy a jako takový má psaný dress code, jehož dodržení se přísně prosazuje. Komu se povedlo etiketu dodržet víc a komu míň a kdo v ní prakticky selhal?

Prohlédnout grafiku
Foto: Česko-Slovenský ples

Plesová sezona je v plném proudu a zejména pro dámy je příležitostí předvést se v co nejatraktivnějším světle. Česko-Slovenský ples patří mezi lukrativní události a navazuje na tradici společenských událostí s myšlenkou prohlubovat vzájemnost mezi dvěma národy, které poutá víc než jen společná historie.

Taková příležitost vyžaduje luxusní podívanou i z hlediska módy. Očekává se, že dámy na ples dorazí v neotřelých a nádherných materiálech, kde se nešetří leskem a zdobnými detaily. Navzdory požadované eleganci etiketa povoluje i odvážnější výstřihy, větší množství šperků, ovšem v rozumné míře, komplikovanější účesy a další zdobení. Pokud je dress code porušen, organizátoři plesů si vyhrazují právo návštěvníka na ples nevpustit - jak se píše na oficiálních webových stránkách, samotná vstupenka vstup nezaručí.

Jestli to byl případ i letošního ročníku, není známo. Komu se povedlo etiketu dodržet víc a komu míň, kdo v ní prakticky selhal a kdo mile překvapil, na to se můžete podívat do naší galerie.

reklama
reklama
reklama