reklama

Lhostejnost a neznalost dresscodu: Nejčastější chyby českých mužů

Jestli něco naši módní redaktorku trápí, pak je to léta přetrvávající absence jakéhokoliv náznaku dobrého oblékání u našich mužů.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

To, že se Češi v globálu neumí dobře oblékat, je naším národním klišé. Některé dámy už ale dokázaly pochopit, co jim sluší, a jaké oblečení se hodí na kterou příležitost. Pánové za nimi ale stále zoufale zaostávají.

Ještě v 60. a 70. letech minulého století měl každý muž ve skříni oblek, který podle pracovního zařazení častěji či zřídka nosil. Dnes tento fakt není rozhodně samozřejmostí, uniformou českého muže jsou neforemné džíny pytlovitého střihu (nejhorší varianta je se světlým vyšisováním) a jakési tričko. Tenisky k tomu, zarostlé vlasy na krku a sportovní taštička přes rameno. Takhle se obléká drtivá většina Čechů kamkoliv. Od svého zaměstnání po divadlo, nebo snad dokonce svatbu.

Rozhodně nedoufám, že každý člověk bude posedlý svým oblečením. Pro někoho to není hodnota, a je to tak v pořádku. Ať už chceme, nebo ne, tím, do čeho zahalujeme své tělo, dáváme okolí zprávu. Kdo jsme a jak se vnímáme.

Čeští muži nemají dostatečně dobré vzory v oblékání, stačí se podívat na slavné herce i politiky. V kvalitním obleku, který dobře padne, nebo ve vkusném ležérním oblečení uvidíte jen hrstku našich pánů.

Prohlédněte si naši galerii, abyste si dokázali udělat představu o tom, v čem nejčastěji Češi chybují v oblékání.

reklama
reklama