reklama

Festival v Cannes v plném proudu: Podívejte se na nejlepší outfity z červeného koberce

V jihofrancouzském letovisku Cannes probíhá 69. ročník mezinárodního filmového festivalu. Která z hvězd si na červený koberec oblékla tu nejkrásnější róbu?

Foto: Reuters

Festival na francouzské riviéře je v plném proudu. Na červeném koberci se od minulého týdne v záři blesků fotoaparátů prošlo mnoho významných osobností evropského i světového filmu. 

Podívejte se do galerie na ty nejlepší outfity z červeného koberce zahajovacího ceremoniálu v Cannes:

Kromě každodenní promenády hereček a filmových tvůrců se především soutěží o nejlepší snímek. 

Do hlavní soutěže se dostali vesměs stejní známí tvůrci, kteří zkřížili své umělecké zbraně na jednom z nejznámějších filmových kolbišť již několikrát i v minulosti. Mezi soutěžními snímky je například Julieta španělského režiséra Pedra Almodóvara, The Last Face amerického tvůrce a zároveň herce Seana Penna či La Fille inconnue belgických bratrů Jeana-Pierra a Luca Dardenneových.

V hlavní kategorii má domácí Francie tradičně největší zastoupení, a sice čtyři želízka v ohni, zatímco Spojené státy tři a po dvou pak Británie a Rumunsko.

Ze známých hereček a herců se v Cannes postupně představí Julia Roberts, Ryan Gosling, Australan Russell Crowe, Charlize Theron, George Clooney, Javier Bardem či Marion Cotillard a Juliette Binoche.

Festival zároveň uctí hereckou legendu Roberta de Nira, který na speciální projekci představí svůj nový film Hands of Stone o panamském boxerovi Robertu Duranovi.

V hlavní kategorii se představí i snímek vzniklý v česko-francouzské koprodukci. Film Personal Shopper je od francouzského režiséra Oliviera Assayase. V sekci Cannes Classics budou mít zájemci příležitost zhlédnout digitálně restaurovaný český film z roku 1963 Ikarie XB 1. Český film bude zastoupen také v nezávislé sekci La Quinzaine des Réalisateurs, kde bude promítán animovaný snímek Jana Sasky Happy End.

reklama
reklama
reklama