reklama

Móda z počátku milénia zase "frčí". Tyhle kousky možná pořád máte ve skříni

Móda se ustavičně recykluje a stará poučka zní, že tento cyklus trvá zhruba dvacet let. Je proto nejvyšší čas, aby se vrátily trendy, které vládly od roku 2000 po dalších deset let, neboli, jak se tomu říká v angličtině, móda Y2K. Co jsme nosili před dvaceti lety my, teď znovu frčí mezi teenagery.

Prohlédnout grafiku
Foto: Freepik

Podle některých módních expertů návrat do počátku tisíciletí není jen obyčejným módním rozmarem, ale také v určitém smyslu pokusem o únik před světem, ve kterém momentálně žijeme. Po pandemii koronaviru a v současné ekonomické i politické situaci jsou tyto výstřelky způsobem, jak se na chvilku vrátit do "starých dobrých časů" - a pro generaci narozenou v devadesátých letech a dříve představují bezstarostnou dobu dětství a dospívání zejména nultá léta.

Vrací vás tyto trendy do sladkého mládí? Je možné, že nějaké kousky z těch dob ještě pořád máte ve skříni - a pokud ne, bez problémů je dnes naleznete v běžných obchodech.

Podívejte se do galerie.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama