reklama
 

Micely – jejich význam a použití v kosmetice

Micelární kosmetika je v kosmetice trendem posledních let.

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: SynCare

Jak vypadají micely

Přidáme-li do vody tenzidy, vytvářejí postupně v závislosti malé duté kuličky, ve kterých je část tenzidu přátelská k vodě vně micely a část tenzidu přátelská k tuku uvnitř. K tvorbě micel dochází až od určité koncentrace tenzidu ve vodě, které říkáme kritická micelární koncentrace. Průměrná velikost micely je 3 až 50 nm, tj. milióntin milimetru.

Z čeho se vyrábí micely u SynCare

Významnou složkou pro tvorbu micel jsou přírodní tenzidy, např. betainy, které plní funkci rostlinných tenzidů. SynCare využívá estery některých rostlinných olejů - např. cukerné estery mastných kyseliny kokosového oleje.

Význam micel

Transportní micely: Jejich hlavní funkcí je v prvním případě především transportní a druhotná je čisticí. K těmto přípravkům náleží Micelární čisticí voda s kyselinou hyaluronovou  nebo Micelární tonikum anti-akné.

Čisticí micely: Schopnost těchto typů micel pronikat hlouběji do pokožky nebo transportovat aktivní látky je omezena, jelikož se rychle rozpadají. Mají však vyšší čisticí účinek, než je tomu u transportních micel. K typu přípravků s uvedeným druhem micel náleží u SynCare Micelární odličovač očního okolí.

Biologické micely: Micely jsou významnou součástí "přepravních" systémů lidského těla. Právě pomocí micel vzniklých biologickou cestou se ze střeva vstřebává řada látek tukové povahy, včetně mnoha vitaminů.

Oplachovat nebo neoplachovat kosmetické přípravky s micelami

Každá micela má mycí účinky. Avšak u micel transportních je jejich hlavním účelem doprava aktivní látky. Proto při výběru micelárního kosmetického přípravku vždy pečlivě čteme návod k aplikaci. Přípravky s transportním typem micel mají i čisticí účinky, ale tento účinek je nižší, než u kosmetických přípravků s čisticím typem micel. Proto může být vhodné na úvod ošetřit pokožku s odolným make-upem nebo výraznými nečistotami "předčistit" klasickým Čisticím a odličovacím mlékem.

reklama

Komerční tip

reklama