reklama

Meghan: Říkali mi, že mám štěstí, když si mě Harry vybral. Je to genderový stereotyp

Meghan Markleová se vymezila proti poznámkám o tom, že měla štěstí, když si ji princ Harry vybral jako svou manželku. Ve svém podcastu Archetypes uvedla, že jde o genderovou předpojatost. Vévoda ze Sussexu ji podle jejích slov naopak říkal, že měl štěstí, když si bývalá herečka za manžela vybrala jeho.

Foto: Shutterstock

"Když jsme se s Harrym zasnoubili, každý mi říkal, jaké mám štěstí, že si vybral zrovna mě. Když jsem tuhle větu slyšela už asi posté, měla jsem chuť namítnout, že já jsem si přece zároveň vybrala jeho. Naštěstí mám partnera, který v takové chvíli řekne, že se všichni okolo mýlí. Že tím šťastlivcem je on, protože já jsem si vybrala jeho," popsala Meghan.

"Podobné narážky vycházejí z genderově stereotypní představy, že čekáte, až vám někdo řekne, že jste dost dobrá. Že za něco stojíte, byste si přitom měla uvědomovat sama," zdůraznila vévodkyně ze Sussexu, když ve svém podcastu mluvila s americkou herečkou Mindy Kalingovou o stigmatu žen, které jsou single.

Meghan se také rozpovídala o tom, jak ve svých 14 letech dostala na katolické škole za úkol napsat slohovou práci o své vysněné svatbě. "Nechyběly princeznovské šaty bez ramínek ani pětihvězdičkový hotel. Chtěla jsem dostat jedničku a taky jsem ji dostala. Zpětně mi ale úkol přijde nesmyslný. Nikdo totiž nepředpokládal, že byste v budoucnu chtěla být single," upozornila.

I dívčí škola, kterou navštěvovala, podle ní v době jejího dospívání brala za samozřejmost, že se žena bude chtít vdávat. Proto si sama představovala, že si jednoho dne vezme "prince na bílém koni". Zároveň ale přiznala, že prožila osamělé dětství a v kolektivu vždycky byla spíš premiantka než královna krásy.

"Připadala jsem si jako ošklivé káčátko. Měla jsem husté, kudrnaté vlasy a velkou mezeru mezi zuby. Dneska by mě možná považovali za nekonvenčně přitažlivou, ale tehdy jsem byla spíš ta chytrá než ta hezká. V jídelně jsem vždycky sedávala sama, dost jsem se styděla a nikde jsem nezapadala," dodala Meghan.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama