reklama

Mámy se chtějí realizovat i jinak než u plen a dudlíků

Ženy v dnešní společnosti chtějí něco jiného než ženy před několika lety. Chtějí být samy sebou, chtějí svobodný život, chtějí být inspirací pro své děti, ukazovat jim jiný svět. Svobodný svět. Stále se ale setkávají s nepochopením a nepodporou těch nejbližších.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: BezŠanonu

Žena by měla sedět doma na zadku, starat se o děti a o domácnost

Tak takhle opravdu ne. Víme, že tento problém v dnešní společnosti stále existuje, a proto jsme založily klub Podnikavých maminek, kde maminkám pomáháme s jejich vlastní seberealizací.
Klub Podnikavých maminek vznikl jako podpora žen, které se chtějí realizovat v období mateřství i jiným způsobem, než jen u dudlíků a plenek. My ženy potřebujeme tvořit, je to pro nás přirozené, tak proč netvořit a zároveň u toho nevydělávat peníze?

Klub je ušit přímo na míru ženám, které mají silnou potřebu seberealizace a chtějí začít podnikat, ale bojí se samy začít.

Co je největší hybnou silou klubu?

Největší předností klubu je pomoc, podpora a sdílení. Jsme si vědomy toho, že je ještě stále mnoho žen, které se potkávají s nedostatkem podpory ve svém okolí v případech, kdy se rozhodnou jít vstříc změně.

Co v klubu Podnikavých maminek na ženy čeká?

Najdou v něm plno informací a praktických cvičení. Mohou očekávat materiály ve formě videí, Mp3 nahrávek, PDF návodů, včetně bonusů ve formě meditačních cvičení. Nedílnou součástí je fakturační systém BEZŠANONU.

Dalším přínosem je účast na společenství žen, které je naladěné na stejnou vlnu. Klub se skládá z osmi důležitých lekcí a na zpracování každé lekce má žena 14 dnů. Samozřejmě, že každý máme své tempo a vždy se může k dané problematice vrátit. Podpora se realizuje v uzavřené FB skupině a rády ženám také pomůžeme s jejich vlastní propagací na našem webu a Facebooku třeba pomocí živého vysílání.


Jaké lekce na vás v klubu čekají?


➢ 1 lekce Integrita (Jak důležité je být v souladu sama se sebou…)

Tato lekce je o seberealizaci, o tom, proč je pro nás ženy tak důležitá a proč potřebujeme tvořit, i přestože kolem nás pobíhají malé děti, o které pečujeme. Dále se zaměřujeme na sebehodnotu. U sebehodnoty vše začíná a končí. V dnešní době je to častá slabina snad každé ženy a to se následně promítá i do oblastí podnikání. Právě tomuto tématu se podíváme blíže na zoubek. Víme, že každá správná obchodnice by prvně měla znát svoji hodnotu, než bude prodávat své produkty nebo služby.

Otevíráme témata strachů a učíme se se svými strachy pracovat. Důležitou prioritou je samozřejmě zodpovědnost za vlastní život. Někdy vkládáme svůj život do rukou partnerů, rodičů a blízkých, ale to je chyba. Musíme se naučit jednat samy za sebe. Jedině to je správná cesta. Ano, chce to odvahu, ale když to uděláme, tak získáme to nejcennější, svobodu. Postupně zjistíme, že je třeba vystoupit ze své komfortní zóny, vylézt z davu a postavit se sama za sebe. A to chce někdy velkou odvahu. Proto je vždy dobré mít okolo sebe stejně smýšlející lidi, kteří vás chápou, tleskají vám za každý malý úspěch a zvednou vás ze země, když klopýtnete. A o tom klub Podnikavých maminek je.

➢ 2 lekce Moje jedinečnost

Zde se zaměřujeme na to, kdo jsme a pomáháme ženám nalézt jejich téma k podnikání, protože ne všechny maminky své téma znají.
Nejlepší je začít podnikat v takovém oboru, který s námi rezonuje a je nám blízký. Podnikání ženu musí bavit, jinak se může stát, že vyhoří. Měla by částečně své podnikání brát jako hru a neustále si hrát. V tom je totiž vášeň. V tom je žena sama sebou, autentická, přitažlivá a podnikání s dětmi se pro ni stane životním stylem a nejen vyčerpávající prací, jak tomu bohužel často bývá.

➢ 3 lekce Nástroje

Na případových studiích ženám ukazujeme, že ať už se rozhodnou pro cokoliv, téměř vše se dá skloubit s dětmi. Ukazujeme jim, jaký styl podnikání si mohou vybrat a jaké nezbytné aktivity na podnikatelky čekají. A samozřejmě jim dáváme návody, jak se s těmito aktivitami vypořádat. Zaměřujeme se na vlastní tvorbu, propagaci, administrativu, a klademe důraz na spolupráci. Ve spolupráci je obrovská síla.

Dále předáváme nástroje k tomu, aby byla jejich značka vidět. Neznamená to, že když má podnikatelka dobrý produkt, že se bude prodávat sám. Je potřeba dávát o sobě neustále vědět. Pomáháme jim postavit web, pomáháme s propagací na facebooku a ukazujeme jim nástroje k online podnikání.


➢ 4 lekce Můj prostor

Najít svůj prostor v domě plném dětí a v rodině plné povinností, je někdy velmi namáhavý úkol. Tato lekce je o tom, proč je důležité se nevzdávat a jak pracovat s překážkami. Otvíráme zde témata Jak najít svůj prostor ve vztazích, kde je důležité si uvědomit, v jakém nastavení žijeme. Zda máme podporu a jestli ne, tak co s tím dělat. Dalším tématem je Pracovní prostor, jeho uspořádání podle feng šuej vám ukážeme s expertkou na tradiční Feng Shui Terezou Pyrchalovou.

➢ 5 lekce Peníze

Peníze patří k nejdiskutovanějším tématům na světě vůbec. Uvnitř klubu se seznamujeme s energií peněz, zejména pak, jak podpořit svou hojnost, jejíž prostřednictvím finance do našich životů přicházejí. Linda Berger je koučka a expert na metodu EFT. Provede vás touto úžasnou technikou a pomůže vám přitáhnout si do vašich životů prosperitu.
Další téma, které v této lekci otevíráme, je hospodaření se svými financemi. Martina Mikolášová vám dá návod, jak na to.

➢ 6 lekce Děti a čas

Každá maminka to zná. Myslíte si, že už zkrátka víc času mít nemůžete, nemáte ho skoro pro sebe natož na nějakou seberealizaci. Ale ono to jde a v této lekci vám ukážeme, jak na to. Jak si určit své priority a jak svůj čas rozložit mezi svou práci a svou rodinu tak, aby byli všichni spokojení.

➢ 7 lekce Povinnosti podnikatelky

Ženy provázíme úskalími úřednicko-administrativních nástrah a ukazujeme jim, co všechno musí podnikatelka vědět a znát. Pomůžeme se založením živnosti, ukážeme, co je všechno potřeba zařídit a vyběhat a v neposlední řadě je učíme fakturovat. Jeden ze skvělých bonusů, které klub nabízí je fakturační systém, který se jmenuje Bezšanonu a ženy ho získají v rámci členství klubu na rok zcela zdarma. Výhodou tohoto nástroje je, že je jednoduchý a intuitivní a navíc se skvělou online podporou. Ženy se v něm naučí vystavovat faktury a účtenky a budou mít vše na jednom místě. Díky němu si udělají samy daňové přiznání a nebudou muset na začátku vynakládat další finanční prostředky na účetní.

➢ 8 lekce Žena v podnikání

Být ženou v podnikání má své nevýhody. Nevydržíme tolik stresu jako muži. Nejsme tak výkonné. Nemáme tak nekomplikované vztahy na pracovišti.
Pojďme se podívat i z druhé strany. Být ženou v podnikání totiž přináší také mnoho výhod. A v této lekci se naučíme tyto výhody používat. 
Například učíme ženy, jak vědomě pracovat se svým menstruačním cyklem. Toto téma není ještě tolik populární, ale opravdu to funguje. My ženy jsme cyklické a je lepší svůj cyklus pochopit a využít ho ku svému prospěchu, než proti němu bojovat. Zaměříme se na naši krásu a intuici i na to, jak tyto dary využít v podnikání. V neposlední řadě rozbouráme představu konkurence a naučíme se vytvářet podmínky pro spolupráci, protože v tom je síla našeho ženství.

V klubu jdeme do hloubky

Úspěšní lidé pochopili, jakou moc má síla naší mysli, a proto jsou součástí klubu Podnikavých maminek i dvě inspirativní meditace na podporu sebedůvěry, bytí sama sebou a nalezení vlastního potenciálu a odvahy jej žít. To vnímáme jako esenci úspěšného podnikání v souladu s námi a s dětmi na klíně. Podnikání pro nás totiž není jen způsob, jak vydělat peníze, ale je to životní styl, je to vyjádření sebe sama, našich darů, které tak ukážeme nejenom světu, ale především našim vlastním dětem.

Žena, která se přidá mezi nás, dostane víc, než očekává, pozná další zajímavé lidi, a tím že se postaví na vlastní nohy, ukáže svým vlastním dětem novou podobu svobodného světa.

Osobně neznám lepší dobu než je rodičovská dovolená. Právě v tomto období si plno žen uvědomuje, co v životě chtějí a co nechtějí. Opouštějí svá stará schémata a jsou přístupny novým příležitostem. Zvažují návrat do bývalého zaměstnaní, už nechtějí mít šéfa v zádech, chtějí si samy rozhodovat o svém čase a také chtějí být se svými dětmi. A právě v této době je ten nejlepší čas, čas začít si po malých krůčcích tvořit pevné základy stability svého budoucího podnikání.

Proto jsem společně s Martinou Mikolášovou, zakladatelkou projektu Šťastná máma, vytvořila klub Podnikavých maminek, aby ženy, které cítí podobně silnou potřebu seberealizace jako my, získaly jedinečnou příležitost začít stavět základy svého vysněného podnikání s dětmi na klíně právě teď.

Monika Švejdová, zakladatelka projektu "Podnikající máma " ve spolupráci s projektem BEZŠANONU.cz

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama