reklama

Macháček diváky nešokoval

Praha - V decentně příjemném duchu pojal roli moderátora Jiří Macháček. Na rozdíl od svých předchůdců se obešel bez "tradičních" efektů, jimiž bývají spadlé reflektory, zhasnutá světla či živočichové zdobící pódium.

Diváci se nedočkali ani "překvapení, trapnosti a úplné zhovadilosti", jimiž loni splnil svůj slib Macháčkův předchůdce Martin Zbrožek.

Macháček divákům nabídl například názornou srovnávací studii bratří Trojanů, herce Ivana a producenta Ondřeje. Při "identifikačním testu" porovnal čáry na jejich dlaních či pokročilost vypadávání vlasů.

To vše v narážce na to, že před třemi lety akademici odměnili dvěma křišťálovými soškami Českých lvů za hlavní i vedlejší mužskou roli Ivana Trojana, pořadatelé na ně však chybně vyryli Ondřejovo jméno.

"Chronický milovník Vinnetoua" Macháček se omluvil britskému herci Herbertu Lomovi - který předával cenu v "kategorii ze všech nejkategorovitější", tedy za nejlepší film - za to, že jej celý život považoval za padoucha.

"Teprve nedávno jsem pochopil rozdíl mezi hercem a postavou," vysvětlil Lomovi, který kromě komisaře Dreyfuse z filmů o Růžovém panterovi ztvárnil i zločinného plukovníka Brinkleyho v Pokladu na Stříbrném jezeře.

Macháček si rovněž zlehka rýpl do politiků. "Nebývá zvykem, aby Českého lva navštívil premiér Jiří Paroubek," řekl divákům. "Nebudeme se divit, že tady není ani dnes," konstatoval.

Trapněji do politických vod zabrousil režisér Filip Renč, který převzal Lva za divácky nejúspěšnější film Román pro ženy. "Hezký večer a v červnu společně po modré," připomněl Renč, který jako chlapec na plátně ztělesnil ve snímku Julek komunistického novináře Julia Fučíka - ale hlavně natočil předvolební videoklip ODS.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama