reklama

Letiště Praha a ING společně otevřely novou relax zónu na Terminálu 2

Mezinárodní Letiště Václava Havla Praha, které kvůli rostoucímu provozu letos očekává rekordních 17,5 milionu odbavených cestujících, připravilo před letní sezonou nový prostor pro větší pohodlí cestujících. Letiště tento měsíc otevřelo odpočinkovou zónu, která vznikla ve spolupráci s bankou ING.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: ING
Video: Aktuálně.cz

Nová relax zóna na Terminálu 2 nese brand ING a má 80 míst k sezení, rozmístěných do tří zón: klidové, rodinné a pracovní. Cestující zde mohou také sledovat obrazovku se zajímavostmi o místě, kam letí, nebo si dobít mobilní telefon. Je zde i superrychlá wi-fi síť. K dispozici mají také knihy v několika jazycích.

"Stále více Čechů se vydává na své cesty letadlem, a na letišti tak tráví více času. Jsme rádi, že jim ho můžeme tímto způsobem zpříjemnit," řekl v úterý při slavnostním otevření zóny Isold Heemstra, ředitel české ING. Pro vstup do relax zóny nepotřebujete být členem žádného klubu ani nic neplatíte. Značku ING také bude vidět na můstcích, spojujících prostor letiště se vstupy do letadel.

ING se prezentuje i na letištích v Amsterodamu a Lucemburku a na londýnském City Airport, ale pražský projekt je originální tím, že je skutečně pro všechny.

Velký zájem o využívání relax zón si ING ověřilo i ve svém nejnovějším průzkumu chování Čechů při leteckých cestách. Z průzkumu vyplynulo, že Češi jsou obvykle na letišti dvě až tři hodiny předem a asi polovina z nich si v tomto čase většinou dá občerstvení, surfuje na internetu nebo čte. Češi využívají leteckou dopravu hlavně pro cesty na dovolenou, méně už k návštěvám rodiny či přátel nebo v rámci pracovních cest. Polovina využívá odpočinkové zóny. Čtvrtina respondentů průzkumu ale uvádí, že na letištích není míst k odpočinku dostatek.

Letiště Praha, provozovatel největšího mezinárodního letiště v České republice, upozorňuje, že během letošního července a srpna dosáhne rekordního počtu odbavených cestujících - téměř dvou milionů měsíčně. Podle výkonného ředitele pro neletecký obchod Jiřího Petržilky je důvodem rostoucí obliba Prahy coby bezpečné destinace a také dobrá ekonomická situace v tuzemsku, díky které si čím dál víc Čechů může letecké cestování dovolit. Proto pražské letiště přichází s dalšími změnami, které mají pohodlí cestujících zvýšit. Petržilka zmínil vedle relax zóny například i novou bezpečnostní kontrolu na Terminálu 2, která zvýšila kapacitu odbavení o 40 procent, a také speciální průchod kontrolou pro rodiny s dětmi. Na letišti dochází též k rekonstrukci dětských koutků. Díky novým výlevkám a plničům lahví nebudou cestující nuceni zbavovat se všech vlastních plastových lahví s vodou.

Šéf neleteckého obchodu Petržilka při slavnostním otevření také představil rozšířenou nabídku obchodů a restaurací v prostoru letiště: v nové komerční zóně se poprvé v Česku představila restaurace Marché skupiny Mövenpick, došlo k posílení rychlého občerstvení a ve velmi brzké době se zde objeví i nová sushi restaurace. Na letišti jsou také nově značky Baťa, Björn Borg, Fjällräven nebo obchod s hračkami Hamleys.

Radek Sedlář, ředitel retailové sekce ING, upozornil i na další závěry vyplývající z průzkumu chování Čechů při létání. Za nejtěžší část zahraniční cesty považují Češi stále komunikaci v cizím jazyce. Myslí si to 35 % respondentů. Druhou nejnáročnější věcí je samotné balení na cestu (21 %) a také rozhodnutí o odjezdu (14 %). Až na čtvrtém místě je fyzická stránka cestování a nepříjemnosti spojené s přechodem časových zón nebo ztuhlost svalů.

Češi se podle průzkumu ING přizpůsobili trendu, kdy stále více leteckých společností požaduje příplatek za příruční zavazadlo, které bylo dříve možné brát na palubu bezplatně. Polovina cestujících si podle průzkumu vystačí i s malým příručním zavazadlem, jež je v ceně letenky, 32 % lidí si za větší zavazadlo připlácí.

reklama
Doporučené recepty
    reklama