reklama

Krejčíř a úplatky

Nejen oběti, ale i spolupracovníci

Zatímco jedni policisté se už roky snaží dostat Radovana Krejčíře před soud za miliardové finanční machinace a násilné delikty, jejich kolegové se jim v tom snaží všemožně zabránit. Ostatně ani sám Krejčíř se dnes netají tím, že pro něj pracovala řada vlivných policejních důstojníků a dalších státních úředníků. Důkazy proti úplatným úředníkům však inspekce ministra vnitra ani vyšetřovatelé dodnes nebyli schopni nalézt

A tak mohl Krejčíř v minulosti nerušeně posílat z vazby svým komplicům instrukce, jak skrýt před úřady jeho majetek, aby nemohl být zabavený. A jak ovlivnit vyšetřování. V dopisech dával svým kolegům pokyny, kterého z policistů mají kontaktovat, aby měl přístup k aktuálním informacím o stavu vyšetřování svých kauz, či kterého soudce uplatit. Podnikatel nadto doma skladoval dokumenty z policie a tajných služeb.Už při první domovní prohlídce se u Krejčíře nalezly poznámky se jmény policistů, soudců, celníků a státních zástupců. Za jménem byla vždy cifra, zpravidla v milionech. Podobný záznamník nyní policie podle deníku Právo objevila i nyní u Krejčířova hlavního účetního Zagory.

Možnost, že by si Krejčíř ve svých poznámkách vymýšlel, policie považuje za vyloučenou. "Myslím, že to, co stálo v dopisech z vazby i ty další věci, vymyšlené nejsou," prohlásil již dříve státní zástupce Jaroslav Dolejší. A proč tedy nepadla obvinění? " Zatím to ztraceno není, věřím, že se to ještě podaří někam dotáhnout," dodal. I největší z operací, kterou policie Krejčířovi připisuje - vyvedení miliard ze státní firmy Čepro - překazila policie v zásadě náhodou. Ti, co Krejčíře roky vyšetřovali, přípravu ataku na Čepro vůbec neavizovali. Buď ji nezaregistrovali, nebo o ní pomlčeli. Na poslední chvíli pak vysání Čepra zabránili jiní kriminalisté.

reklama
reklama
reklama