reklama

Tolik ženské krásy pohromadě. Podobný pohled se vám už nikdy jindy nenaskytne

Neziskový projekt The Ethnic Origins of Beauty, za kterým stojí ruská fotografka Natalia Ivanovová, už funguje od roku 2012. Letos v únoru se portrétní fotografie žen, představující krásu konkrétního, často pro nás málo známého etnika, dostaly i do trvalé expozice Národního muzea v Indii. Cílem je posílení tolerance vztahů mezi etniky a hledání krásy u každého člověka.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Když v roce 2012 ruská fotografka, producentka a filmová dokumentaristka Natalia Ivanovová, žijící v Paříži, zakládala projekt The Ethnic Origins of Beauty, rozhodně netušila, jak velký ohlas její práce bude mít. Fotografické portréty ženy z různých etnických skupin, které v průběhu let mladá umělkyně fotila, se dostaly nedávno i do permanentní expozice indického Národního muzea, do pavilonu věnovanému lidskému genomu a etnické rozmanitosti.

Neziskový projekt zachycující krásu žen po celém světě se zaměřuje na podporu tolerance a přispívá k harmonizaci interetnických vztahů. Krásu hledá u žen, která je pro dané etnikum typická. Zdůrazňuje tak etnickou rozmanitost lidstva na této planetě. 

"Cílem projektu je ukázat skutečnou škálu etnokulturní diverzity, a to systematickým a kreativním způsobem," popisuje Ivanovová na svém webu.

Doposud se svým týmem zachytila více než 250 žen z více než 100 etnických skupin z celého světa.

Podívejte se na nejlepší fotografie, které za dobu existence vznikly. 

reklama
reklama