reklama
 

S rozjasněnou pletí omládnete. Stačí pár zásad, přípravků a triků

Chcete vypadat jako holka z plakátu? Nikdy předtím to nebylo jednodušší. Jas v obličeji vytváří dokonalý dojem mladistvosti a svěžesti. Nemusíte mít ani profi kufřík kosmetických propriet. Jak na to?

Foto: Thinkstock

Zásada č.1
Rozjasňovače nanášíme pouze na čistou, hydratovanou, make-upem a korektorem krytou pleť. Nanášet rozjasňovač musíte na ultrahladkou a panenkovsky čistou pleť. Pokud jste opupínkovaná, nebo trpíte silným akné, rozhodně se rozjasňování vyhněte, protože na sebe upoutáte nechtěnou pozornost.

Zásada č.2
Vytvořte si z make-upu matný základ. Rozjasňovače dodají lesk, který se vkusně doplní právě dohormady s matným podkladem.

Zásada č.3
I tady platí známé pořekadlo, že méně je více, to znamená, s rozjasňovači šetřete. Rozhodně si s ním nepotírejte plochu celého obličeje. Zvolte si partii, kterou checet zdůraznit a tam rozjasňovač nanášejte.

Zásada č.4
Vyberte si ten správný odstín rozjasňovače. Pro světlejší pleť se hodí spíše narůžovělé tóny, pro tmavší typ pleti zlatavé odstíny. Na to, jak rozjasňovače používat jsme se zeptali přední české make-up artistky Ivy Davies.

Co radí odborník?

“Rozjasňovače jsou krémové, pudrové a tekuté. Pro nejlepší výdrž je dobré vrstvit. To znamená, nejdříve krémový nebo tekutý a přes něj pudrový. Rozjasňujeme zásadně zdravou pleť bez pupínků. K projasnění středu obličeje nám poslouží o dva odstíny světlejší make-up nebo pudr. Takhle prosvětlíme takzvaný středový trojúhelník: spojnici vnějších koutků očí až ke spodní části nosu. Lesklé a třpytivé rozjasňovače do středového trojúhelníku nenanášíme, mohlo by to působit uplakaně.

Lesky patří na vrchní část lícních kostí, na hranu nosu, na srdíčko horního rtu. Se třpytkami opatrně, hodí se spíše na večerní líčení. Lesk můžeme použít i přes den. Pleti víc lichotí rozjasňovače broskvové a bronzové. Stříbrné a růžové jsou studene a mohou pod určitým světlem vypadat jako modřiny. Speciálně, pokud jste nositelkami stříbrných šperků,” vysvětluje Iva Davies.

Rozjasňovač je zkrátka přípravek, který si své využití najde. Kromě klasických míst na jeho aplikaci jím klidně můžete zvýraznit i dekolt nebo paže, což se zvlášť teď v létě, kdy se nejvíc odhalujeme, dost šikne.

Jak doplnit rozjasněnou pleť?

Rozjasněná pleť nepotřebuje nepotřebuje pak už mnoho úprav. Stačí upravené a zvýrazněné obočí (opět zdůrazňujeme- obočí nevytrhávat jen upravovat tam, kde rostou mimo svou hlavní linku a to pouze na jeho spodní straně). Řasenku zvolte prodlužovací (vyvarujte se umělých řas, vypadala byste v tomto 'nature' podání spíš směšně než sexy).

A pak je tady volba: rtěnka nebo lesk? V tomto případě volte spíše lesky na rty. Tento styl u ženy nad pětařicet příliš nepočítá s matnými výraznými rtěnkami. Rty ztrácejí věkem na pevnosti a výraznou matnou barvou na ně jen upozorníte. A to není v tomto případě účelem. Stačí lehce pigmentovaný lesk, který dodá rtům objem.

V případě že chcete opravdu vyčarovat fresh look, volte správný odstín tvářenky. S výběrem odstínu si opravdu pohrajte, pokud si nejste jistá, nechejte si poradit v parfumeriích nebo kosmetických salonech. Barva na líčka je totiž nanahraditelným pomocníkem a dokáže opravdu ubrat pár let, případně dokáže 'stáhnout' únavu. Klidně sáhněte i po tekutých tvářenkách, lépe se vpijí do pokožky a vytvoří plastičtější efekt. Všechny tvářenky nanášejte na hranu lícních kostí a roztírejte ji doztracena.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama