reklama

Olga Menzelová: Manželovi je líto, že neměl děti dříve

Na čem pracuje producentka Olga Menzelová? A co říká ona sama na věkový rozdíl mezi ní a manželem? Jaký má názor na estetickou medicínu?

Foto: Lenka Hatašová

Mnozí by ji jistě označili za poněkud nonkonformní ženu. Ve všech oblastech svého života se totiž neřídí tím, co si o ní myslí druzí, ale svým srdcem. A to každopádně jen tak někdo nedokáže. Možná právě proto je šťastná a úspěšná.

Přes vánoční svátky jste byli s rodinou v Indii. Proč právě Indie?

Jiří dostal v Kerale ocenění za celoživotní dílo a my s holkami jsme ho s radostí doprovodily a ještě si pobyt trochu prodloužili.

Vstoupili jsme do nového roku. Bilancujete, dáváte si předsevzetí?

Probůh, jen to ne! Nic takového. Nějak dlouhodobě vím, co chci a co ne, a tím se pokouším řídit. Z chyb se snažím učit a neopakovat je a to se více či méně daří bez ohledu na to, jestli je konec roku, nebo ne.

Co vás letos čeká pracovně?

Věřím, že mě čeká mnoho krásných zážitků. Je přede mnou dost cest, ať už pracovních, nebo soukromých. Výstava v areálu kliniky Dr. Pírka, se kterou spolupracuji, výstava v létě na pražské Kampě a na příští rok plánuji dva významné projekty, na kterých už pilně pracuji. Na čem konkrétně, to ráda prozradím, až přijde správný čas.

Byla jste aktivní sportovkyní, pak jste vystudovala na DAMU produkci. Proč právě tento obor a jaký progres v něm nastal od doby vašich studií až po současnost?

Po studiu novinařiny, která předcházela DAMU, jsem se začala postupně věnovat organizování velkoformátových venkovních výstav a s tím spojeného fundraisingu. K tomu mi ale chyběly znalosti a to byl důvod nástupu na denní studium na produkci na DAMU. A jestli se tento obor změnil? Já myslím, že ne příliš. Dobrý produkční a producent musí umět též věci jako před pár lety. Důležité je neustálé dovzdělávání se, ale to je ostatně u každého oboru.

Jak zvládáte práci a dvě děti? Prozraďte mi nějaké triky z vašeho time managementu.

Tak jestli jsem něco někdy opravdu neuměla, tak to byl time management. Děti jsou na prvním místě a pak až práce, často v noci. Ale já nejsem velký plánovač. Mnoho věcí řeším intuicí a spontánně. Ale pravdou je, že celkem stihnu vše, co chci. Dříve nebo později. Mám zatím dost sil a energie zvládat hodně věcí najednou. A také mám báječnou pomocnici Ludu, která vypomůže s žehlením a úklidem, a kolegyni Janu, která je na mě "pes", což je dobře a tím všechno běží, jak má.

Není tajemstvím, že se svým manželem a otcem vaší dcery nežijete v jedné domácnosti. Chápu, že vašemu muži to vyhovuje, ale jak to vyhovuje vám? Dvě děti, práce, domácnost, partner, čas na sebe...

Ta situace tak nějak vyplynula. Nebyl to promyšlený plán. Ale je dobře, že to tak je. S Jiřím jsme pohromadě velmi často. A samozřejmě oddělené bydlení má svoje výhody i nevýhody. Ale to má ostatně i společné bydlení. Nám to takhle zatím vyhovuje. Bydlíme od sebe kousek a všichni mají svůj klid, když ho zrovna potřebují.

Váš manžel dlouhá léta otcovskou roli odmítal. Není mu teď líto, že neměl děti dříve?

Ano, trochu mu to líto je. Holky miluje nadevše na světě. Ale tak to je a je zbytečné trápit se něčím, co stejně není možné změnit.


Jste spolu řadu let, kdy a za jakých okolností jste se seznámili?

No, už je to šestnáct let! Strašně to letí. Jako elévka v rozhlase jsem dělala s Jirkou rozhovor. Ale pak to ještě dost dlouho trvalo, než došlo k našemu sblížení.

Určitě mnoho lidí za dobu, co jste spolu, řešilo váš věkový rozdíl. Nastal někdy takový moment, že byste to řešila vy sama?

Věděla jsem, do čeho jdu, a tím vědomím k tomu vztahu přistupuji. A je jasné, že nastane moment, kdy bude Jirka více potřebovat moji pomoc. Naše role se pomalu obrátily. A nikdy by mě nenapadlo, že ho pro stáří opustím. A co si myslí ostatní, je mi srdečně fuk.

Jak pečujete o váš vzájemný vztah?

Je to celkem jednoduché. Jsme šťastni. Nezabýváme se malichernostmi, jsme rádi, že jsme zdraví, že spolu můžeme trávit společný čas a že máme jeden druhého.

Jsme ženský lifestylový portál, proto tuto otázku nemohu minout: Jak pečujete o své tělo a duši?

Už před nějakou dobou jsem se rozhodla, že čas na sebe, na sport, kosmetiku a odpočinek si zkrátka najdu. Je to občas složité, ale vyplácí se to. Moje zdraví je důležité pro to, abych mohla dobře fungovat pro děti, Jiřího a ty, co mě potřebují. Pravidelně chodím do Bomtonu, kde se mi perfektně postarají o vlasy, pleť, chodím tam taky cvičit na Power plate k Radkovi Pajičovi. Všechno je na jednom místě! Takže parádní úspora času a vlastně všechno v jednom.

Jste atraktivní žena, co vy a herectví? Nenapadlo někdy vašeho muže, že by vás obsadil do nějaké miniroličky? Neměla jste někdy vy takovou touhu? Přece jen se už dvacet let pohybujete kolem filmu.

Tak to ani náhodou. Já jsem spíše ta, která raději stojí za kamerou než před ní. A to samé si myslí i Jirka. Herectví není jen o hezké tváři.

A jak vnímáte estetickou medicínu? Přiznala byste se sama k estetickým úpravám?

Estetická medicína je zázrak! Tedy když se svěříte do rukou profesionála. I já mám několik menších zákroků za sebou a jsem za to moc ráda. Teď mi například Patrik Paulis, na kterého nedám dopustit, zachránil téměř uražený článek ukazováčku. Je to plastik, který umí nejen vyhladit s citem vrásky, ale i perfektně rozumí svojí profesi.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama