Jak rychle omládnout? Zajděte místo oběda na bezoperační lifting
Pokud vás trápí povadlá pokožka na břiše či pažích, ale i na obličeji, můžete si dopřát celkem bezbolestnou proceduru, kvůli které nemusíte pod skalpel.
V Hollywoodu jsou tyhle zákroky už tak běžné jako objednat si kávu s sebou. Jednou z cest, jak omladit tělo i obličej, je bezoperační lifting. Je bezbolestný a jeho efekt vydrží dokonce až pět let. Co tato metoda obnáší a jak funguje? Zeptali jsme se MUDr. Magdy Neparidze z kliniky Mediestetik.
Co je bezoperační lifting? V čem předčí ten chirurgický?
Je to ošetření, jež k vyvolání liftingového efektu využívá určitou energii namísto klasického chirurgického zákroku. V současné době moderní estetická medicína používá například radiofrekvenční energii, která prohřívá tkáně a tím způsobuje stažení nitrokožních struktur. Zároveň stimuluje produkci nového kolagenu. Toto ošetření je známé zejména pod názvem Thermage a má v mnoha ohledech výsledky srovnatelné s plastickou operací. Další možností je využití vysokofrekvenčního ultrazvuku v podobě přístroje Ultragormer III, které působí na principu mikrokoagulace struktur v pokožce.
Co je výsledkem?
U obou těchto ošetření je to přirozený liftingový efekt, který přetrvává až pět let. Výhodou bezoperačního liftingu pokožky je zejména fakt, že nemá vliv jen na vypnutí a omlazení pleti, ale i její kvalitu, což klasický chirurgický lifting nedokáže.
Vidím jeho účinky okamžitě?
Ano, částečně jsou výsledky viditelné okamžitě, efekt ošetření pak dále v průběhu dalších měsíců narůstá, což je právě důsledek produkce nového kolagenu.
Od kolika let mohu ošetření podstoupit?
Pro podstoupení zákroku není rozhodující věk, jako spíše první projevy stárnutí, případně potřeba působit na pokožku preventivně. Z našich zkušeností však víme, že klientky začínají toto ošetření podstupovat zhruba kolem 30. roku věku. Rozhodně je ale důležité doporučení specialisty - dermatologa, který dokáže pacientovi navrhnout to nejlepší řešení, ať v rámci prevence, či v rámci terapie nějakého problému. Taktéž je třeba dávat pozor na různé napodobeniny, kterými je náš trh doslova přesycen.
Kdy je tedy nejlepší podstoupit bezoperační lifting?
V estetické medicíně platí vždy čím dříve, tím lépe. Prevence je v našem oboru základ. Důležité je se o pokožku starat již od období dospívání, kdy řešíme například akné, následně je třeba pleti dopřávat pravidelnou péči ve formě profesionálního čištění a výživy, dostatečné hydratace apod. Pokožka je největším orgánem lidského těla a neprávem bývá někdy péče o ni opomíjena. Preventivní zákroky tak mohou být podstupovány v průběhu našeho života na základě toho, co zrovna potřebujeme.
Je zákrok bolestivý?
Minimálně, ale když jste citlivá, může to být trochu nepříjemné. Jde i o nastavení přístroje a sílu energie, kterou lékař pokožce dodává. Je to velmi individuální, ale ano, jsou i případy, kdy pacient pociťuje diskomfort.
Magda Neparidze
Magda Neparidze je certifikovaná laserová specialistka kliniky Mediestetik. Má za sebou více než desetiletou zkušenost práce s ablativními i neablativními medicínskými lasery a radiofrekvenčními technologiemi užívanými v estetické medicíně. Specializuje se na přístrojové metody rejuvenace pokožky a formování postavy. Kromě absolutní profesionality na ní pacienti oceňují zejména její lidský přístup a velikou empatii.
Jak se na ošetření připravit?
Vše probíhá až v ambulanci. Odlíčíme vás, naneseme aplikační mřížku a proběhne samotný úkon. Je důležité, aby v době před zákrokem neprobíhaly v pokožce žádné zánětlivé procesy. Také by pacient neměl mít voperovaný kardiostimulátor apod.
Mohu po zákroku na slunce?
Po zákroku je režim zcela normální, pokožka může být trošku zarudlá, ale dá se říci, že tyto druhy liftingů se dají zvládnout i v polední pauze. Někdy se tomuto typu říká lunchtime lifting. Nejedná se o laserovou proceduru, a proto je pobyt na sluníčku v zásadě bez omezení, po zákroku je však dobré poskytnout pokožce trošku oddychu a zbytečně ji nezatěžovat.