reklama

Líčení tohoto léta: Které produkty raději zahodit?

Co vystavit na poličku v koupelně a co naopak schovat hodně hluboko? Líčení, bez kterého se letošní léto prostě neobejdete…

Foto: Thinkstock

Jako každý rok, kosmetika stejně jako móda podléhá neúprosným trendům, podle kterých se samozřejmě můžeme nebo nemusíme řídit. V tomto je asi dobré držet se pravidla zlaté střední cesty a něco ve své kosmetické taštičce inovovat, něco naopak nechat netknuté – konec konců nadčasové kousky existují i v kosmetice.

A co že je tedy pro letošní léto 'must have'?

Rudou rtěnku mějte v pohotovosti

Naštěstí červená rtěnka nemusí být sklizena ze scény. I letos jsou rudé rty trendy, jen se posunula barevná škála. Místo tmavší červené rtěnky bude v kurzu zářivá, světlejší a jasnější červená. Inspirujte se u Francouzek, které rudou rtěnku milují a berou ji jako nadčasový hit. Faktem je, že sluší skoro každému, výjimkou je, když mají vaše zuby odstín do žluta, rtěnka jim pak přidá na zažloutlosti. Jinak si vyberte odstín podle vkusu - pokud vyladíte outfit jednoduše do černobíla a podtrhnete ho jen zářivou rtěnkou, budete vypadat perfektně.

Twiggy je zpátky

Legendární britská modelka z éry našich maminek byla známá hubenou postavou, superkrátkým účesem a dokonalými dlouhými řasami. Právě ty teď vedou prim, takže řasenka pro maximální prodloužení a objem by určitě neměla chybět ve vaší výbavě. Efekt umělých řas má zelenou, a když si je na party opravdu nalepíte a k nim pořídíte retro mini alá Twiggy, nebude to mít chybu. Jen pozor, je nutné zvýraznit i spodní řasy, na to se letos nesmí zapomínat!

Pastelové barvičky

Pokud patříte mezi milovnice veselých barev, budete nadšené. Pestrobarevné oční stíny jsou totiž dalším trendem. Chce to trochu experimentovat, ale barevná duha na vašem víčku bude ve finále působit skvěle a k létu se tento styl krásně hodí. Kosmetičtí tvůrci look nazvali Rainbow nebo Tropical eyes.

V přirozenosti je krása

Staré dobré pořekadlo stále platí, takže pokud si na výrazné líčení zrovna nepotrpíte, také dobře. Bez problémů si totiž vystačíte s nenápadným make-upem, klidně to může být BB nebo CC krém, hydrataci vaše pleť ocení. A druhá část výbavy? Linky. Víc skutečně není potřeba. Samozřejmě se hodí i nude oční stíny a hydratační balzám na rty. Takové líčení vám zabere sotva pět minut.

Minerální líčení

Víc a víc se dostávají do popředí minerální oční stíny, pudry i make-upy a my to chápeme. Díky výrazným pigmentům mají zářivější a intenzivnější barvy, co se stínů týče. Minerální make-up je také zajímavou záležitostí, je sypký, neobsahuje silikony ani parabeny, a je tedy výbornou variantou pro ženy, které mají problémy s pletí, alergie a další problémy, kvůli nimž je pro ně výběr make-upu problém.

Minerální make-up má výborné krycí schopnosti, nezanáší póry a je velmi přizpůsobivý vaší pokožce. Jediná zvláštnost, na kterou si musíte zvyknout, je jeho sypkost, nanáší se tedy stejně jako pudr.

Jaké bude letní líčení podle kosmetických 'brandů' už víme, teď je jen na vás, abyste si vybraly, to co sedí vám.


Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama