reklama

Jak vypadá ženská krása? Rumunka fotí přes 10 let ženy i v zemích zasažených válkou

Rumunská fotografka Mihaela Norocová se v posledních devíti letech věnuje projektu Atlas krásy, ve kterém zachycuje ženy z celého světa. Svými aktuálně zveřejněnými snímky Ukrajinek, se kterými se v posledních letech setkala, chce podpořit zemi potýkající se s válečným konfliktem.

Prohlédnout grafiku
Foto: @Mihaela Noroc

Šestatřicetiletá fotografka Mihaela Norocová se snaží ukázat, že každá žena je krásná - nejen zevnějškem, ale i uvnitř. A otázku na to, jak vypadají nejkrásnější ženy světa, si pokládá v každé zemi, kterou navštíví. Dodnes projela přes sto zemí a ve svém apelu na finanční podporu projektu píše, že ještě necítí, že by to už měl být konec. 

"Krása pro mě nemá žádné hranice. Nemůžete ji definovat věkem, barvou kůže ani momentálními trendy. Krásu najdete v zapadlé chýši, uprostřed rušné ulice New Yorku. Najdete ji v obyčejném gestu či pohledu očí," říká fotografka, která do světa ještě před časem vyrážela jen s krosnou a fotoaparátem. Dnes už cestuje i se svou malou dcerkou Natálií.

Podívejte se, jakou krásu už na svých cestách potkala. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama