Král FMX Adams míří do Prahy

PRAHA - Když mu bylo osm, otec mu poprvé ukázal ježdění na motorce. A malý Nate Adams byl lapen. "V tu chvíli jsem si tuhle zábavu zamiloval," souhlasně pokyvuje hlavou jednadvacetiletý jezdec, který je dnes považován za jednoho z nejlepších, ne-li vůbec

"FMX je plný nástrah a nebezpečí. Jen ten, kdo je do tohohle sportu naprostý blázen, dokáže naplno riskovat své zdraví a někdy i život," vyznává se dále Adams. Jeho vítězné tažení světem FMX začalo v roce 2003 na legendárním závodě "Gravity Games". Tehdy porazil do té doby nepřemožitelného Travise Pastranu.

V roce 2004 už Nate vyhrál nejprestižnější závod X-Games, což byl titul, který mu chyběl a který mu pomohl definitivně se zařadit mezi jednoznačnou světovou elitu. K vítězství mu v minulém roce pomohl trik 360, který je v současnosti považován za vrchol freestyle motokrosového umění.

Pak už sbíral jedno vítězství za druhým. Na Gravity Games 2004 zopakoval 360 hned dvakrát za sebou a stal se opravdovým králem FMX. Vyhrál nejen v závodě, ale i v kategorii "best trick".

Třetí triumf následoval záhy na mistrovství světa, které se konalo loni v Kalifornii. V letošním roce zkomplikovalo Adamsovi sezónu zranění. Přesto se zúčastnil dalšího kultovního závodu Red Bull X-Fighters v Madridu a opět triumfoval.

Takovou perlu si fanoušci FMX prostě nemohou nechat ujít. Pokud vše klapne, již brzy zavítá hvězdný Adams do pražské Sazka Areny, kde si to 19. listopadu rozdá s dalšími světovými jezdci.

Víte, že?

Nate Adams je jeden z mála jezdců, kteří mají svou vlastní hru! ta jeho je určená pro mobilní telefony a musíte v ní zdolávat složitější a složitější triky, abyste se dostali do dalšího kola. Více informací se dozvíte na adrese: