Hledáte bydlení v pasivním domě? Zkuste KOTI Hyacint!
V Modřanech roste unikátní, energeticky pasivní dům.
Čerstvý a kvalitní vzduch 24 hodin, příjemné a stabilní teploty po celý rok a nízké provozní náklady - to jsou hlavní výhody bydlení v pasivním domě. Unikátní energeticky pasivní bytový dům postaví v rámci projektu KOTI Hyacint společnost YIT Stavo v atraktivní lokalitě pražských Modřan.
Bytový dům bude mít celkem 27 nových bytů. Jeho projekt je zpracován podle mezinárodně uznávaných kritérií stanovených Passivhaus Institutem se sídlem v německém Darmstadtu. Budoucí majitelé bytů se tak mohou těšit na mimořádně komfortní bydlení - stálý přívod čistého vzduchu, stálé teploty v zimě i v létě a nízké provozní náklady.
Společnost YIT Stavo nezapře svůj finský původ. U všech svých novostaveb klade maximální důraz na kvalitu provedení a staví je v duchu severských standardů. Mezi ně mimo jiné patří právě nízká energetická náročnost.
Jedinečná budova F v KOTI Hyacint
Zatímco pět domů bude mít průkaz energetické náročnosti budovy B, a půjde tedy o úsporné nízkoenergetické objekty, bytový dům F bude dokonce postaven s průkazem A, tedy jako energeticky pasivní. Takové nemovitosti nejsou zatím u nás, na rozdíl například od severní Evropy, vůbec běžné. Proto je možné budovu F KOTI Hyacint označit skutečně za unikátní.
Vyznačuje se totiž velmi nízkou spotřebou energie a přitom svým uživatelům zajišťuje v létě i v zimě vysoký komfort užívání. Toho společnost YIT Stavo dosáhla použitím promyšleného projektu, moderních konstrukčních materiálů a sofistikovaných technologií využívaných k řízenému větrání, vytápění a ohřevu teplé vody.
Pasivní dům znamená zdraví i úspory
Izolace obvodových stěn, podlah, střech i teras jsou nadstandardní a stejně jako použitá kvalitní okna s izolačním trojsklem zabraňují úniku cenného tepla. Rekuperační jednotka využívá odpadní teplo a zpětně ohřívá vzduch přiváděný do místnosti. Ten je čistý, okysličený a díky použitým filtrům zbavený prachu a nečistot. V bytech je tak zdravé prostředí a optimální klima i vlhkost. Není tedy nutné větrat, i když okna se samozřejmě otevřít dají.
Centrální systém řízeného větrání v teplých měsících také zabraňuje přehřátí bytů, přitom není hlučný a nedělá průvan. V pasivních bytech není nutné mít klimatizaci, čímž dále klesá jejich energetická náročnost. Budova samotná je navržena tak, aby byla prosvětlená a vzdušná, čímž dlouhodobě přispívá k psychické pohodě svých obyvatel.
Kolik zaplatíte ročně za energie?
Velmi významnou výhodou nového bydlení v projektu KOTI Hyacint je fakt, že jejich majitelům velmi podstatně klesají náklady na bydlení, především na vytápění. A v budově F ještě významněji. Podle výpočtů společnosti YIT Stavo jsou náklady jen na vytápění u bytu o rozměrech 70 m2 v panelovém domě z 80. let ročně 27.400 korun a v bytové jednotce ve standardní novostavbě je to zhruba 18.000 korun. Ovšem v pasivním bytě v KOTI Hyacint je to pouze 2.800 korun.
Nízká spotřeba energií také znamená, že obyvatelé pasivních bytů žijí s ohledem k životnímu prostředí. A proto by se lidé, kteří nechtějí žít na úkor příštích generací, vyznávají moderní bydlení a ještě chtějí ušetřit na energiích, měli rozhodně začít o pasivný dům v KOTI Hyacint začít zajímat. Byt lze pořídit již od 51.000 Kč/m2 bez DPH, průměrná cena je 57.000 Kč/m2 bez DPH.