reklama
 

Když močové cesty trpí, zapomeňte na brusinky

Samotný zánět močových cest nejčastěji způsobuje bakterie pocházející z tlustého střeva – Escherichia coli, která se uchytí ve sliznici močových cest a vyvolá na ní povrchový zánět. V některých případech se mohou objevit i další obtíže jako zvýšená teplota nebo zakalená moč s občasným přimísením krevního barviva.

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Belupo

Obvyklá léčba zánětu spočívá v nasazení antibiotik, ale při nekomplikovaném zánětu existují i jiné možnosti léčby, případně lze antibiotickou léčbu zkombinovat s přírodními či potravinovými doplňky, a tím vyléčení urychlit. "Abychom organismu pomohli a zkrátili čas léčby, můžeme použít celou řadu přírodních látek. Na posílení imunity jsou vhodná probiotika, která posilují imunitu na sliznicích v organismu, včetně sliznice močových cest. Bakterie se pak nemohou tak snadno uchytit na stěnách močového traktu," upřesňuje PharmDr. Richard Richter, CSc.

V současnosti se pro svoji snadnou a rychlou aplikovatelnost dostávají do popředí rostlinné extrakty. Plní se jimi tobolky nebo kapsle a jsou tak "vždy po ruce". Velmi doporučovaný je v poslední době extrakt z medvědice lékařské doplněný o další byliny. Ovšem i rostlinné extrakty mají své nevýhody. Podle PharmDr. Richarda Richtera CSc. jde především o posuzování jejich kvality: "Laik se obtížně vyzná ve složení obsahových látek. Jediným, kdo může kvalifikovaně posoudit kvalitu rostlinných extraktů a poradit ty nejvhodnější, je v tomto ohledu erudovaný lékárník."

Mezi velmi kvalitní doplňky stravy přinášející rychlou a účinnou pomoc pro močové cesty patří Urosal® lady, který obsahuje silnou kombinaci extraktů z medvědice, zlatobýlu a kopřivy. Jeho výhodou je mimo jiné i to, že se může kombinovat s antibiotiky, což neplatí o všech potravinových doplňcích. Je vhodný na akutní stavy i jako doplněk antibiotické léčby pro zamezení návratu problémů. Nezatěžuje trakt a mohou jej používat i warfarizovaní pacienti. Jedná se o jeden z mála produktů na trhu s přesně daným složením a s obsahem standardizovaného množství léčivých rostlin.

Medvědice lékařská má především dezinfekční a čisticí účinek a působí tak proti bakteriím - původcům problémů močových cest. Velkou předností je i působení na velmi široké spektrum bakterií, na rozdíl od brusinek, které působí pouze na Escherichia coli. Zlatobýl obecný přispívá ke správné funkci močových cest a kopřiva dvoudomá a kopřiva žahavka podporují tvorbu moči.

Při užívání přichází úleva do 3 dnů a odeznění problémů do 5ti dnů. O zkušenostech žen s tímto přípravkem se můžete přesvědčit v testerských výzvách na modrykonik.cz nebo zenysro.cz.

Více na: www.belupo.cz.

reklama

Komerční tip

reklama