reklama

Jessica Alba: Být úspěšnou podnikatelkou ve světě mužů je těžké

Slavná hollywoodská herečka překročila stín zářivé filmové hvězdy a stala se ředitelkou úspěšné mezinárodní společnosti. Jaké to je, být slavná máma a podnikatelka na plný úvazek, nám prozradila v rozhovoru.

Foto: Braun

Jessica Alba si do svého životopisu kromě úspěšné herečky, kterou jste mohli vidět ve snímcích Sin City – Město hříchů, Fantastická čtyřka nebo Na sv. Valentýna, a ředitelky společnosti The Honest Company nyní může připsat i funkci globální ambasadorky společnosti Braun. A díky poslední zmíněné jsme dostali šanci si s Jessicou popovídat.

Kromě její každodenní beauty rutiny nás zajímalo, jak se z hollywoodské star stala právě ředitelkou multimilionové společnosti The Honest Company, která zajištuje kvalitní produkty pro děti i jejich rodiče.

Jak vůbec vznikl nápad založit The Honest Company?

Když jsem byla poprvé těhotná, chtěla jsem jako každá nastávající máma pro své dítě připravit čistý, šťastný a hlavně bezpečný domov. Měla jsem hodně otázek a hledala jsem značku, která by mi zaručila, že její produkty budou opravdu kvalitní. Taková značka ale neexistovala. A proto jsem ji založila.

Nemáte žádné ekonomické vzdělání, přesto jste vybudovala společnost, která má nyní hodnotu téměř dvou miliard amerických dolarů. To si žádá hodně odvahy a odhodlání. Odkud jste na začátku čerpala sílu, která vás vedla kupředu?

Myslím, že pokud se jedná o vnitřní sílu, není důležité, zda pocházíte z bohaté rodiny, nebo začínáte od nuly. Hodně lidí z mého okolí v sobě nemá energii či odvahu jít si v životě za svým snem. Myslím, že vše v první řadě závisí na vašem okolí. Podporuje vás rodina a přátelé? Jakými lidmi se obklopujete? Jste rozený vůdce, nebo snílek? 

Může se stát, že na začátku narazíte. Obzvlášť pokud jste rozený vůdce ukrytý v dívčím těle. Lidé mají tendenci vás shazovat. Říkat vám, že jste panovačné, že byste raději měly mlčet a jít s davem, nebo počkat na "dospělé" či muže, kteří vám povědí, jak na to. Často jsem měla problém prosadit se. Ale ve chvíli, kdy jsem přijala samu sebe i okolí, ve kterém se pohybuji, stala jsem se úspěšným "dospělým" ve světě mužů.

Kdo je Jessica Alba? Herečka, nebo ředitelka společnosti?

Vše, co dělám, odráží to, kým jsem. Dospěla jsem a moje životní cíle dospěly se mnou. Mám radost, že všechny mé dosavadní zkušenosti můžu využít při tvorbě něčeho nového. 

Jak zvládáte vést úspěšnou společnost a být mámou na plný úvazek?

Jestli má právě na tohle někdo recept, tak já ho chci! Sama totiž pořád hledám rovnováhu mezi časem stráveným se svými dětmi a prací. Když vedete vlastní společnost, je těžké jen tak zavřít počítač a chvíli se o nic nestarat. Obdivuji lidi, kteří dokážou pracovat z domova. Taky jsem to zkoušela, ale tak snadno se přestanu soustředit! Takže se naopak ptám já vás – pokud jste na to přišli, chci recept.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?

Ráda začínám den cvičením a snídaní se svojí rodinou. Pak jdu do práce, kde je každý den jiný. Ať už jde o kontaktování marketingového týmu, se kterým rozmýšlíme naše budoucí možnosti, nebo práci s R&D týmem, se kterým zajišťujeme, aby výrobek byl nejvyšší kvality a aby při zařazení do distribuce exceloval. Také diskutujeme a hledáme způsob, jak co nejjednodušeji zpřístupnit náš produkt lidem. Sama se snažím chodit na co nejvíce schůzek. Pomáhá mi to vidět vše komplexněji.

Máte skvělý styl a nádherné vlasy. Jak se váš make-up liší, když jste doma s rodinou, ode dne, kdy jdete do práce? Můžete nám dát nějaký tip, jak rychle rozjasnit svůj zjev?

Ať už jsem doma, nebo jdu do práce, tak mám ráda přirozené líčení, nic náročného. Mezi připravováním dětí do školy a prací mám většinou tak 10 minut volného času, takže je to dost o dobrém primeru, korektoru, zdravíčku, řasence a letmého nanesení rtěnky. (Všechny produkty samozřejmě z Honest Beauty.)

Často si také nechávám přirozeně uschnout vlasy, ale když nejde jinak, tak používám doplňky od Braun Beauty, protože jen oni používají technologie, aby se vám nepřehřály vlasy z fénování, což je při stylingu velice důležité.

Braun Silk-expert IPL splní sny všech žen o hedvábně jemné pokožce. Má senzor SensoAdapt, který upravuje intenzitu světla podle tónu vaší kůže. Navíc díky třem nastavitelným úrovním síly je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Braun Silk-expert IPL vygeneruje až 300 000 záblesků, a poskytne vám tak až 15 let plných péče o tělo. Expert na epilaci, který je vždy na dosah.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama