reklama

Pohovor nemusí být noční můra. Jak na něm po mateřské zazářit?

Otázka, jak sladit práci a péči o děti, trápí spoustu žen, které se chystají na návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené. Zvláště pak pro matky samoživitelky se může jednat o náročné období. Jak skloubit práci a vyzvedávání dětí? Jak si najít místo s flexibilní pracovní dobou? Poradí vám lektorka a koučka v oblasti kariérního poradentství Petra Drahoňovská. 

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Pracovní pohovor by měl být o vašich kvalitách, zkušenostech a příkladech z praxe, upozorňuje Petra Drahoňovská, lektorka programu Restart kariéry pro samoživitelky a samoživitele. "Dejte si pozor, ať nesklouznete k mluvení o rodině a dětech než o sobě a svém pracovním kontextu," říká. 

Zaměstnavatel se ze zákona na vaše soukromí ptát nesmí. "Primárně by ho měly zajímat vaše dovednosti a celkový kontext, zda zadané úkoly zvládnete," popisuje Drahoňovská. "Jediný a primární úkol by pak mělo být prokázání těchto dovedností. Pokud mě uchazečka nadchne tím, co umí a jaká je, pak budu i v konečné fázi ochotnější ke kompromisům," říká. 

Jak uspět u pohovoru a jak nad svým životem převzít kontrolu? Podívejte se do galerie. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama