reklama
 

Založil byznys na tom, že na sebe ženy na mateřské nemají čas

České ženy mají stále zarytou představu, že pokud se nepoloží na oltář péče o rodinu a domácnost, selhaly. Odnáší to pak jejich zdraví, spokojenost, vztahy i vzhled. Základní manažerská poučka je: delegovat! Získat čas pro sebe pomáhá rodičům i tento nový projekt.

Foto: Shutterstock

Petr Šigut vystudoval informatiku na Masarykově univerzitě v Brně a po studiu pracoval pro start-upy ze San Francisca. Díky zkušenostem, které tam získal, se rozhodl založit vlastní start-up Hlídačky.cz. Chce, aby matky měly také nějaký prostor pouze samy pro sebe.

Svěřit někomu cizímu dítě je pro rodiče často velké dilema. Jak poznám, že zrovna paní, kterou doporučujete, se o něj dobře postará?

Maminky si samy mohou vybrat hlídačku, která jim bude vyhovovat. V první řadě můžete vybírat na základě profilů, kde se o nich dozvíte spoustu informací. V případě, že se dáma nechala osobně ověřit v jednom z našich ověřovacích center, vložíme na její profil také naše hodnocení. Vyzkoušíte si třeba několik žen, a poté si vyberete tu, která vám i dětem sedne nejvíce. Věříme, že matky poznají, kdo to s jejich dítětem umí a je jim sympatický, mateřský instinkt je silný. Pak není problém si vybrat chůvu na dlouhodobou spolupráci.

Jak jsou dámy prověřené?

V prvním kroku schvalujeme každý profil nově zaregistrované hlídačky. Pokud je vše v pořádku, zveřejníme ho. Pak se slečny mohou nechat ověřit pomocí služby mojeID. Ověřuje se e-mailová adresa, telefonní číslo, adresa a nejvyšší stupeň je ověření totožnosti. Počet zvládnutých kroků přehledně ukazuje počet žlutých štítků v profilu hlídačky. Nejvyšším stupněm je osobní ověření hlídačky u nás v Ověřovacích centrech, kde se s chůvou pobavíme, zkontrolujeme občanský průkaz, čistý výpis z rejstříku trestů a popřípadě její certifikáty. Takto ověřené dámy poznáte díky zeleným štítkům. V neposlední řadě nemůžeme zapomenout také na hodnocení ostatních rodin, což je pro maminky ta nejcennější informace.

Jak zjistím, že je moje dítě s paní spokojené?

Určitě doporučujeme strávit nějaký čas dohromady, aby si na sebe všichni zvykli. Pak už se nebudete bát jí své potomka svěřit. Z naší zkušenosti a kladných hodnocení rodičů je zřejmé, že rodiče jsou spokojené, což nás ohromně motivuje.

Zaměstnáváte i pány?

V první řadě je potřeba říct, že nejsme agentura. Hlídačky proto nezaměstnáváme a z jejich práce si nebereme provize. Fungujeme jako sociální síť, která propojuje chůvy a domácnosti. Je tedy čistě v režii rodin a hlídaček, jak se na spolupráci domluví. Pár mladých pánů se u nás najde, ale většina chův jsou mladé studentky, pro které je hlídání dětí skvělá zkušenost při studiu.

Co vás vedlo k tomu, abyste firmu založil?

Nelíbil se mi klasický model mateřské v České republice, kdy jsou maminky s dítětem tři roky samy doma. Jsou unavené, nemají na sebe čas a sotva se dostanou do společnosti. Ženy u nás jsou zvyklé, že se o děti starají samy, ale doba se už dávno změnila. Například v Anglii je zcela běžné, že téměř každá rodina má svoji chůvu. Hlídání je navíc finančně dostupné, fungujeme na principu členství. Maminka si za členský poplatek může sama najít výpomoc na dlouhodobou spolupráci, a to je pro ni ve finále to nejvýhodnější.

Nebojíte se, že hlídání dětí je vlastně vždy trochu risk?

Víme, že najít tu správnou péči pro dítě je komplikované a rodiče mají obavy. Hlídačku mohou pozvat nejprve na kávu, kde se seznámí a proberou další spolupráci. Myslím, že žádná matka by své dítě nenechala s někým, komu by nedůvěřovala.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama