reklama

Chcete být úspěšnější? Oblékejte se jednoduše

Co mají společného Albert Einstein, Steve Jobs a Mark Zuckerberg? Nevěnovali příliš mnoho pozornosti oblečení a každý den nosili to samé.

Foto: Shutterstock

Představte si, že byste vstávali s tím, že už víte, co si ten den vezmete na sebe. Žádné složité rozhodování, zda "ladí, nebo neladí". Čím méně komplikací, tím lépe. Tak proč si je přidělávat módou?

Vaše uniforma ale nemusí být nudná. Můžete nosit dokonale padnoucí černé kalhoty a bílou košili, vyčnívat vždy z davu, být originální, ale přesto minimalista. Určitě máte ve skříni kousky, které nosíte raději a častěji než ty ostatní. Tak s těmi můžete začít. Co se vám na nich nejvíc líbí?

Méně rozhodování

Každý den jsme také schopni učinit jen určitý počet rozhodnutí. Čím více jich děláme, tím náročnější je náš život. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg prý nosí své bavlněné tričko pořád proto, aby měl o rozhodnutí méně, a mohl se tak soustředit na důležitější věci.

Prostor pro nové nápady

Představte si, o kolik stresu méně byste díky své osobní uniformě měli. Všechny ty chvíle, kdy přemýšlíte ve sprše, byste mohli věnovat jiným myšlenkám. Třeba byste také přišli na nějaký důležitý světový objev. Nebo jak vyřešit něco, co vás už dlouho trápí.

Žádná nuda

Nenabádáme vás k tomu, abyste denně nosili to samé, to by bylo vlastně trochu nechutné. Ale stanovte si, v čem vám je dobře. Jsou to obyčejná bílá bavlněná trička? Pak si jich pořiďte víc kusů. Líbí se vám, jak vypadáte v černé? Sem s ní do šatníku!

Chytře a úsporně

Další výhody jsou, že ušetříte spoustu peněz a budete se moct rychle sbalit na cesty. Vzroste také sebevědomí, protože vždy budete mít na sobě něco, co je vám příjemné. Zároveň už nebudete rozjímat nad tím, zda v té sukni nemáte moc velký zadek nebo velké břicho. Soustředíte se tak na podstatné věci ve svém životě.

Přes veškerou nepředvídatelnost, se kterou se v životě musíme smířit, tak budete mít alespoň v jednom jasno: co si oblečete a jak se v tom budete cítit.

Související video: Šťastní i úspěšní budete, až pochopíte, že život je hra.​ Změnit se může každý, tvrdí kouč celebrit

Pokud hon za úspěchem berete jako hru, prohru nevnímáte jako konec svého života. Přestanete se nervovat a pociťovat tlak, říká Michael Neill. | Video: DVTV

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama