reklama

Harissová: Vdala se až těsně před padesátkou, revoltující povahu měla už v pubertě

První americká viceprezidentka stále vzbuzuje naděje. Je první ženou ve své funkci, první s odlišnou barvou pleti. Přátelská, ale zároveň neústupná Harrisová až po čtyřicítce potkala muže svého života, kterého si vzala ve 49 letech. 20. října slaví bývalá senátorka své 57. narozeniny.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Na svém kontě má mnoho prvenství. Byla první hlavní prokurátorkou v San Francisku i posléze v Kalifornii, první Američankou s indickými kořeny v Senátu i kandidátkou na post viceprezidenta. Za svůj život rozbila řadu takzvaných skleněných stropů, tedy překážek, které ženám zabraňují stoupat.

Kamala Harrisová, která 20. října oslaví 57. narozeniny, byla od dětství vychovávaná k odvaze. Matka, původem z Indie, přijela do Ameriky studovat, posléze se stala vědkyní, která svůj život zasvětila výzkumu rakoviny prsu. Otec pochází z Jamajky a je univerzitním profesorem v oboru ekonomiky.

Oba se aktivně podíleli na studentských protestech, které se odehrávaly na Kalifornské univerzitě v Berkeley během druhé poloviny 60. let. Sama viceprezidentka k tomu později řekla, že se sestrou byly v raném dětství obklopeny lidmi, "kteří někam pochodovali a něco hlásali".

Prohlédněte si naši galerii a dozvíte se víc o životě momentálně nejvlivnější ženy světa, Kamaly Harrisové.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama