reklama

Hobit se Šmakem finančně zklamal, nepřekonal první díl

Zprávy z aktuálně.cz pro deník Insider

Praha - Stalo se, co mnozí předpovídali. Druhý Hobit otevřel menší sumou než minulý díl. Zatímco Neočekávaná cesta si připsala 77 milionů dolarů, Šmakova dračí poušť si musí vystačit se 73 miliony.

Důvodů najdeme hned několik. Přijetí prvního dílu chystané trilogie diváky i kritiky bylo poměrně vlažné (jak to u fantasy bývá, v USA bylo zásadně vlažnější než ve zbytku světa) a tentokrát se navíc Petera Jacksona nebála konkurence, která nevyklidila pole. Ač žádná další výrazná premiéra se tento víkend nekonala, kina stále okupují úspěšné hity minulých týdnů.

Jestli si Hobit opět připíše miliardu, když už minule to bylo natěsno, se jen těžko odhaduje. Záležet bude právě na mimoamerických tržbách. Nakonec však připomeňme, že jde o zklamání pouze relativní a snímek stále vydělává skvělé peníze, které by jiní záviděli. Jen jde o jinou sumu, než jakou větřila produkce.

Druhé místo drží aktuální animovaná trvalka Ledové království. 22 milionů a 260 celosvětově není suma neobvykle vysoká, ani nízká. Je přesně taková, jaká u CGI podívané pro děti být má.

Překvapivě až na třetím místě otevřela ve všech ohledech laciná afroamerická komedie Tyler Perry's A Madea Christmas. 16 milionů je Perryho záporný rekord a zdá se, že černošský ekvivalent Zdeňka Trošky se cílovému publiku pomalu zajídá.

Třináct milionů vybojovaly druhé Hunger Games. Celosvětových 730 milionů je skvělý výsledek. A s velkým odstupem si tři miliony a páté místo připisuje ještě druhý Thor. Ani jeho celkových 620 milionů nedělá producentům ostudu.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama