reklama

Hillary Clintonová se zastala finské premiérky, sdílela fotku z večírku v Kolumbii

Clintonová na Twitteru sdílela snímek z party, kterou navštívila při oficiální návštěvě Kolumbie, kde byla v roce 2012 jako ministryně zahraničí. Informoval o tom server Politico.

Foto: Reuters

Někdejší kandidátka na prezidentku USA a bývalá první dáma Hillary Clintonová se zastala finské premiérky Sanny Marinové, která čelila kritice za fotky a videa z večírků, na nichž tančí a baví se s přáteli. 

Clintonová sdílela fotografii, kde je zachycena, jak tančí v baru v kolumbijské Cartageně. "Jak řekla Ann Richardsová: ‘Ginger Rogersová dělala všechno, co Fred Astaire. Jen to dělala pozpátku a na vysokých podpatcích.’ Tady jsem v Cartageně, když jsem tam byla na jednání jako ministryně zahraničí," napsala Clintonová. Finskou premiérku také povzbudila k tomu, aby dál tančila.

Šestatřicetiletá Marinová poděkovala Clintonové za podporu.

Video Marinové z večírku s finskými celebritami začalo před dvěma týdny kolovat po sociálních sítích a následně ho zveřejnila finská média. Kritici vyjadřovali pochybnosti o schopnostech Marinové plnit povinnosti ministerské předsedkyně a tvrdili, že večírky jsou nezodpovědné v době, kdy se stupňuje napětí s Ruskem v důsledku snahy premiérky dovést Finsko do NATO. Jiní naopak vyjadřovali premiérce podporu. Marinová po kritice opozice podstoupila test na drogy, byl negativní.

Ve Finsku videa stále vyvolávají vášnivé debaty, bývalý tajemník premiérčiny Sociálnědemokratické strany Mikael Jungner Marinovou obvinil z "rozdělování" a "rozbíjení" země.

Stovky Finek a žen z celého světa zveřejnily na sociálních sítích videa, která je zachycují při taneční zábavě na podporu Marinové. Sdílely je pod hashtagem "Solidarita se Sannou".

Nejmladší premiérka světa se netají tím, že se ráda baví. Byla opakovaně vyfocena na hudebních festivalech. Loni se omlouvala za to, že byla na diskotéce, ačkoliv se před tím setkala s pozitivně testovanou kolegyní. Německý bulvární deník Bild ji označil za "nejvíc cool političku na světě".

Podívejte se na párty video finské premiérky:

Video: Twitter/Visegrad24
To nejúžasnější je uvnitř. Superdrahá Vila Tugendhat v době vzniku dráždila | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama