reklama
 

Festival Evolution představí v září eko trendy a inspiraci pro zdravý životní styl

Uvažujete o změně životního stylu nebo patříte k vyznavačům zdravého způsobu života a není vám jedno, jaké jídlo kupujete? Otevíráte si rády nové obzory a zajímá vás osobní rozvoj? V tom případě se vydejte na Festival Evolution, který se bude konat o víkendu 23. a 24. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Festival Evolution s.r.o.

Na festival můžete vyrazit za nákupy, ale také třeba jen za inspirací. Podnětů zde bude více než dost a je jen na vás, čemu dáte přednost.

Své služby a produkty zde představí více než 200 českých i zahraničních vystavovatelů. Na jednom místě najdete to nejlepší z nabídky kvalitních potravin a nápojů, certifikovaných bioproduktů, fair trade výrobků i ekologicky šetrného zboží.

Široké zastoupení bude mít přírodní a bio kosmetika, ať už pro ošetřování pleti nebo pro její zkrášlení. Chybět nebude ekodrogerie zajišťující maximálně ekologický úklid a domácí práce nebo další pomůcky a vychytávky pro domácnost. Na své si přijdou také příznivci přírodních tkanin, biotextilu nebo zdravé obuvi a maminky zde najdou vše potřebné pro své ratolesti.

Na pěti programových pódiích se představí více než 100 spíkrů, lektorů, učitelů i "praktiků". Obě sekce, prezentační i programová, jsou neoddělitelné a vzájemně se podporují - o čem se v rámci programu bude mluvit, to je možné si rovnou vyzkoušet, osahat, ochutnat nebo si přivonět.

Za kvalitním jídlem

Z nabídky zdravých potravin a nápojů můžete vybírat, jak již bylo uvedeno, z toho nejlepšího, ale nebude chybět ani sortiment pro různé výživové styly, jako jsou vegetariánství, veganství, raw food, bezlepková dieta a další. Pokud nevíte, jak chutnají "mladý kokos", superpotraviny, nebo raw strava, zde je nejen poznáte, ale i ochutnáte a zjistíte, jak na jejich přípravu, uchovávání i spotřebu.

Jídlem se bude zabývat i programová nabídka, nutriční poradci se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování. Odborníci, kteří se zaměří na kvalitu a složení potravin a dalších výrobků, nám poradí, jak se vyznat v etiketách, a jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky nebo jaké mají zdravotní přínosy či rizika výrobky, které běžně kupujeme.

Nejen pro ty, kteří hledají novou inspiraci do kuchyně, jsou určeny přednášky a besedy o různých výživových směrech. Chybět nebudou ani praktické ukázky a dema, ve kterých vám odborníci poradí jak na přípravu zdravých jídel nebo jak podomácku vyrobit například jogurty, sýry, sirupy, kvašenou zeleninu nebo zdravé svačinky pro sportovce.

Za zdravím

Na festivalu se představí lékaři zastupující konvenční, celostní i neklasickou medicínu, prostor dostanou praktici různých terapeutických směrů a dojde i na osvědčené rady našich babiček. Výživoví poradci se zaměří na správnou výživu, profesionálové z oblasti kosmetiky doporučí, které přípravky zvolit a ekonadšenci se podělí o nápady, které jsou nejen šetrné k přírodě, ale pomohou i uspořit výdaje na domácnost.

Ke zdravému životu neoddělitelně patří i pohyb a na Festivalu Evolution tak budou k vidění ukázky cvičení, která posilují tělo i mysl. Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si budou moci zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, základy taiči, dechová cvičení, meditační praktiky nebo třeba bollywoodský tanec či tibetské lidové tance.

A protože nestačí mít jen zdravé tělo, ale musíme pečovat i o mysl, nebudou zde chybět koučové, psychologové, terapeuti, pedagogové a odborníci na osobní rozvoj.

Na Festivalu Evolution můžete vyzkoušet mimo jiné také princip myšlení založený na vědomé změně uvažování a zvládnutí své mysli. Cítit vnitřní štěstí, spokojenost a svobodu může každý z nás. Jde o naši volbu, zda se rozhodneme zvládnout svoji mysl - u myšlenky vše začíná. Jak myslíme, tak se cítíme. Svobodné a vědomé myšlení je umění, které nevyžaduje speciální talent, je tu pro všechny a nepodléhá soutěži ani konkurenci. Pojďte se společně s Radanou Makariusovou naučit, jak se cítit příjemně a spokojeně.

Nenechte si ujít

Na festivalu budete mít možnost vyzkoušet čistě přírodní dekorativní kosmetiku 100% PURE®, která je jako jediná dekorativní kosmetika na světě vyrobená z barevných pigmentů z ovoce a zeleniny. Individuální líčení profesionální vizážistkou trvá 30 minut a je zdarma. Rezervace na líčení zasílejte už nyní na email: makeup@100percentpure.cz.

Gianni Coria ze Švýcarska, odborník na problematiku vlasů a autor knihy Přírodní pomoc při vypadávání vlasů, využil své znalosti ayurvédy, spojil je s nejnovějším vědeckým výzkumem a vytvořil úspěšný koncept péče a vitalizace vlasů na čistě přírodní bázi. Jak se o vlasy správně starat, aby byly vždy krásné a zdravé, vám prozradí ve své sobotní přednášce.

Ne všem tukům je potřeba se vyhýbat, některé nejenže neškodí, ale i prospívají. Některé mastné kyseliny podporují hubnutí, omlazení pleti, jiné zlepšují paměť a další působí antidepresivně. Různé mastné kyseliny mají v těle rozličné efekty. Když znáte jejich vlastnosti, máte možnost využít jejich působení ve prospěch svého zdraví. Které to jsou, a ve kterých potravinách se skrývají, prozradí ve své přednášce dr. Barbara Miller, výživová specialistka z Německa.

Vezměte s sebou děti

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o mateřství a rodičovství, ale báli jste se zeptat, vám prozradí sestava expertů; lékaři, pedagogové a další odborníci se zaměří na aktuální témata od porodních témat přes správnou výživu, péči o dětské zdraví až po inovativní možnosti vzdělávání či rozvoj talentu u dětí. Chybět nebude ani dětský koutek.

Kompletní festivalovou nabídku a doprovodný program najdete na webu www.evolution.cz nebo sledujte www.facebook.com/eso.bio.eco

reklama

Komerční tip

reklama