reklama
 

Do Švýcarska s rodinou výhodně

Děti jsou ve Švýcarsku vítány! Vybrané turistické regiony se mohou přímo pyšnit označením Familien Willkommen, o které musí každé tři roky žádat a splnit různá speciální kritéria. Také hotely Swiss Family Hotels, určené především rodinám s dětmi, mají přesně daná pravidla, mimo jiné například speciální dětská menu, hřiště v areálu hotelů, animační programy apod.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Switzerland Tourism/Stephan Schacher

Cestování

Jaké další výhody můžete čekat? Do šesti let cestují děti v celé síti švýcarského dopravního systému zdarma. Pokud si alespoň jeden z rodičů pořídí jízdenku Swiss Travel Pass, mohou v jeho doprovodu zdarma cestovat děti do 16 let. Jen je třeba si nechat zdarma vystavit Swiss Family Card při nákupu Swiss Travel Passu, kde jsou děti zapsané. Pokud děti od šesti do 16 let cestují například s prarodiči, vyplatí se nechat jim vystavit jízdenku Junior travelcard nebo Children’s Co-travelcard, která platí rok od data vystavení a děti mohou cestovat v celé síti veřejné dopravy bez dalších doplatků.

Ubytování

V případě ubytování mohou často ve vybraných termínech spát děti v pokoji rodičů zdarma, někde je to v určitých termínech, někde do devíti let. Jsou regiony, které myslí i na mladistvé až do 20 let.

Také se vyplatí si nastudovat programy pro ubytované ve vámi vybraném regionu. Ty jsou mnohdy velmi zajímavé. Řada regionů má v létě pro své hosty lanovky zdarma, jejich aktuální přehled naleznete na webových stránkách MojeSvycarsko.com. K nejzajímavějším patří nabídka pro turisty v Engadinu nebo v Davos Klosters. Tady mají kromě lanovek zdarma i pestré nabídky programů pro jednotlivé dny, které můžete absolvovat zdarma nebo za minimální poplatek.

Rodiny ocení také ubytování v apartmánech a rodinných domech, které jsou obvykle skvěle vybavené a když si dobře vyberete, můžete bydlet třeba v tradičním engadinském domě. Pro děti jsou tu obvykle k volnému užití nejrůznější hry a vozítka. Samozřejmostí bývají i racletovače a nádoby na fondue. Velké oblibě zejména u švýcarských rodin se těší ubytování na farmách, v kempech nebo v mládežnických ubytovnách, kde jsou rodinné pokoje, herny atd.

Stravování a zábava

Pokud se chcete s dětmi dobře a levně najíst a jste ve městě, můžete využít nabídku prodejen Coop a Migros, tradičních švýcarských řetězců, které mají své jídelny se speciálními nabídkami pro děti.

Ve vlacích na hlavních spojích jsou řazeny dětské vagony, které jsou pojízdnými hernami. Speciální vagon pro děti má i nový medvědí vlak Rhétské dráhy, který jezdí z Churu do Arosy do medvědího parku. Z Davosu je možné vydat se historickým vlakem, který je během slunečných dní doplněn o "kabrio" vagony, do Filisuru.

Další zajímavou atrakcí jsou zoologické zahrady, speciálně doporučuji institut Streichelzoo - tedy malé zoologické zahrady, kde si můžete zvířátka i pohladit a můžete vstoupit až přímo do výběhu. V Rapperswilu se můžete projet na slonovi, v Curychu navštívíte pavilon deštného pralesa nebo australské buše a v Basileji můžete vyrazit na procházku s tučňáky. Streichelzoo naleznete také na Madrise v regionu Davos Klosters.

Švýcarsko na jedno kliknutí

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete objednat tištěné mapy a brožury zdarma k zaslání poštou. Nezapomeňte sdílet své zážitky ze Švýcarska na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko - ty nejzajímavější fotografie budou uveřejněny v nadcházejícím vydání tištěného magazínu SWISSmag.

Lákavou atrakcí pro děti je také "miniaturní Švýcarsko" - Swissminiatur v Melide u Lugana, které letos slaví 60. narozeniny, nebo park s vláčky v Bouveret s názvem Swiss Vapeur Parc, ve kterém děti vozí zmenšené modely švýcarských vlaků. Zvídavé nadchne solný důl v Bex a pozorování svišťů v jejich areálu na Grimselpassu nebo na Rochers-de-Naye nezklame ani u dospělých. Skvělá je také cesta zvonů v Toggenburgu. Mezi muzei i u dětí vítězí jednoznačně Dopravní muzeum (Verkehrshaus der Schweiz) v Lucernu. Vaše ratolesti potěší také muzeum hraček v Basileji.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama