reklama

Vymodlené děti. Kidmanová či Parkerová popsaly svůj drsný boj s neplodností

Slavná hollywoodská herečka Nicole Kidmanová před časem přiznala, čím vším si musela projít, než se dočkala vytoužených dětí. Prodělala potraty, mimoděložní těhotenství a podstoupila umělá oplodnění. Podobné zkušenosti za sebou mají i Sarah Jessica Parkerová nebo Brooke Shieldsová.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Bývalá manželka Toma Cruise, Nicole Kidmanová, připustila, že vzpomínky na dobu, kdy nemohla přirozenou cestou počít dítě, ji pořád bolí. "Vím, co je utrpení. A obrovská bolest. O ztrátě a smutku, které žena cítí po potratu, se pořád dost nemluví," popsala Nicole otevřeně období života, kdy několikrát přišla o nenarozené dítě. Známé herečce se ale nakonec přání stát se maminkou splnilo. Po svatbě s hudebníkem Keithem Urbanem dceru Sunday Rose porodila a druhou Faith manželům odnosila náhradní matka.

Zatímco některé ženy přijdou do jiného stavu téměř okamžitě, jiné čekají roky, než se jim podaří otěhotnět. Podle statistik se tento problém v Česku týká přibližně 20 % párů, přičemž neplodnost trápí muže i ženy zhruba stejně. Potíže s otěhotněním se přitom nevyhýbají ani celebritám, které ve snaze mít vlastního potomka neváhají podstoupit hormonální léčbu nebo IVF.

Podívejte se v naší galerii v úvodu článku, jakým způsobem se s neplodností vypořádala Mariah Careyová, Courteney Coxová nebo Emma Thompsonová.

reklama
reklama
reklama