reklama

ČSSD zatím Ratha na kandidátku nenapíše

Praha - Ministra zdravotnictví jako jedničku pro hlavní město doporučil premiér. Podpořilo jej i předsednictvo strany. Ale Praha jménem David Rath není nadšená.

Ukázalo to pondělní zasedání špiček pražské ČSSD. Od straníků se očekávalo, že automaticky schválí nominaci doporučenou nejvyššími představiteli strany. Takový byl dosud obvyklý postup. Pražská organizace však zatím Ratha neschválila.

"Nedohodli jsme se. Dali jsme si proto čas do tohoto pátku, kdy se mimořádně sejde krajský výkonný výbor, jenž pořadí na kandidátce urči," oznámil poslanec Stanislav Křeček.

Právě Křeček, který rovněž předsedá Sdružení nájemníků, byl do nominace Davida Ratha horkým kandidátem na pražskou jedničku strany. Je sice méně "výrazný" než ministr, v členské základně má však podporu. Těší se důvěře spolustraníků - a hlavně má narozdíl od Ratha stranickou legitimaci.

Z informací z dnešního jednání pražské ČSSD totiž vyplývá, že členům strany vadí neustálé nominace nestraníků do čela Prahy. Paroubek nejprve doporučil vicepremiéra pro ekonomiku (a nestraníka) Martina Jahna, který však post odmítl, protože chce z politiky odejít. Poté nabídl Pavla Teličku (nestraníka), který rovněž za ČSSD kandidovat nehodlá. Rath, bývalý člen ODS, je momentálně rovněž bezpartijní.

Ministr v reakci na vlažný postoj Prahy oznámil, že je ochoten do ČSSD vstoupit, pokud jej straníci doporučí na kandidátku. To, že jej zatím ČSSD neschválila, neřeší: "Nijak mě to neznepokojuje."

Hlasování o pražské jedničce bude v pátek tajné.#reklama

 

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama