reklama
 

Co si při pěší turistice ve Švýcarsku užijí ženy

Ať už cestujete s rodinou, kamarádkou nebo přítelem, pěší výlety jsou ideální pro popovídání, na které často v běžných pracovních dnech nezbývá dost času. Do Švýcarska se však můžete vydat i sama. Při svém putování potkáte mnoho žen, které si vyšly nebo vyběhly bez doprovodu. Cestou vás čekají nádherné výhledy, které jsou doslova pohlazením po duši.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Jedna ze zastávek na gurmánském trailu v Zermattu.
Jedna ze zastávek na gurmánském trailu v Zermattu. | Foto: Zermatt Tourismus/Pascal Gertschen

Pokud máte rády alpinky, vydejte se do Švýcarska v červnu nebo v červenci, kdy jsou alpské louky v plném květu. Několik tras, které nezklamou: cesta z Grosse Scheidegg na First nebo z vrcholu Niesen do mezistanice Schwandegg. Oblíbené jsou také alpské botanické zahrady přímo v horách, vyzkoušejte třeba Schynige Platte v regionu Jungfrau nebo Schatzalp nad Davosem.

Za chuťovými zážitky

Ideálním místem pro ochutnání tradiční kuchyně jsou bezpochyby rázovité hospůdky kolem cest. Pokrmy jsou z místních produktů a podle po generace děděných receptů. Můžete se vydat i přímo na gourmet trail, skvělý je například nad Zermattem, kdy se vyvezete lanovkou ke Schwarzsee a do Zermattu dojdete přibližně za tři hodiny. Záleží samozřejmě na tom, jak se zdržíte ochutnáváním. Předpokládá se, že v každé restauraci si dáte jeden chod.

Maso se tady suší na horském vzduchu a sýry jsou od krav pasoucích se na okolních pastvinách. Lákavé jsou také vinné stezky, k procházce zvou třeba vinice východního Švýcarska s vyhlášenou odrůdou Blau Burgunder, neodolatelné vinice vás ale čekají i v regionu Lavaux u Ženevského jezera, které jsou dokonce zapsané na seznamu UNESCO.

Relaxace, doprovod i nakupování

Vaše znavené tělo potěší koupel v termálních lázních - vyzkoušejte Scuol nebo některé z walliských lázní - Leukerbad, Saillon nebo Ovronnaz.

Na obtížnější vysokohorské trasy si domluvte horského vůdce - nejen že vás bezpečně doprovodí do plánovaného cíle, ale cestou se dozvíte i mnoho zajímavostí z regionu i ze života horalů vůbec. V jeho doprovodu můžete dobýt i svou první čtyřtisícovku. Vyzkoušejte Mammut Alpine School, popřípadě se zúčastněte soutěže Switzerland Tourism a dobyjte svou první čtyřtisícovku ve skupince 4 českých odvážlivců.

Švýcarsko na jedno kliknutí

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete objednat tištěné mapy a brožury zdarma k zaslání poštou. Nezapomeňte sdílet své zážitky ze Švýcarska na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko - ty nejzajímavější fotografie budou zveřejněny v nadcházejícím vydání tištěného magazínu Swiss Mag.

Při pěší turistice v horách si můžete i "zanakupovat". U horských salaší a statků jsou totiž často samoobslužné lednice nebo skříňky, kde si vyberete sýr, jogurt nebo marmeládu a zaplatíte do kasičky. Na všechny vaše požitky je tak pamatováno.

Skvělé je také to, že se ve Švýcarsku můžete spolehnout na čistotu a bezpečnost.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama