reklama
 

Co si počít v Podorlicku: Letovisko Studánka

V českých končinách najdeme mnoho malebných zákoutí. Ne všude se však snoubí taková paleta „chutí“, jako je tomu právě v Letovisku Studánka, podorlickém kousku ráje.

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Letovisko Studánka

Letovisko, těsně přiléhající k lesoparku Včelný, začalo vzkvétat již v 17. století, kdy zde byly zřízeny malé lázně o dvou dřevěných vanách. Jak šel čas, Studánka měnila svou tvář, lidský záměr však zůstal stejný - Letovisko je místem péče o tělo i duši.

Sportem ku zdraví

Hotel nabízí široké sportovní vyžití, od minigolfu, přes multifunkční hřiště, bowling či zábavu na čtyřkolkách. A pokud jste raději pojízdní svépomoci, můžete si zapůjčit kolo nebo koloběžku a vyrazit na projížďku Podorlické pivní cyklostezky, klikatící se lesem Včelným, a poznat tak kouzelné okolí Rychnova nad Kněžnou. Stezka má svůj cíl v Městském Podorlickém pivovaru, kde točí lahodný "chléb národa českého". Součástí hotelového areálu je také nově zřízená venkovní posilovna.

Kultura a relax

Letovisko se pyšní rozsáhlým venkovním amfiteátrem, který pojme až 450 osob. O zábavu hostů je postaráno také v tančírně či hotelové vinárně Pod Studánkou. V rámci rekondičních a relaxačních spa služeb si můžete zaplavat v bazénu s protiproudem, vyhřát se v sauně, relaxovat v solné odpočívárně anebo se nechat rozmazlit masáží. A jestli jste příznivci procházek na čerstvém vzduchu, vydejte se po cyklostezce lesem Včelným, opředeným příběhy dávných přírodních bytostí…

Kdo by teď ještě váhal kam o víkendu v Orlických horách? Pozdravujte na Studánce!

reklama

Komerční tip

reklama