reklama
 

Co dělá z gel laku hvězdu moderní úpravy nehtů?

V prvních deseti letech nového tisíciletí snad každá dospívající dívka toužila po krásných nehtech, kterých se dosáhlo pomocí tehdy převratných UV gelů. Po několika letech došlo k další revoluci, na trhu se totiž objevily gel laky! Pojďme se jim tedy podívat na zoubek.

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: NaniNails

Od gel laků k okvětním lístkům a zpět

Kdo by řekl, že se při zkoumání historie gel laku přes UV gely a laky na nehty dostaneme až do Babylonie v období 3500 let před naším letopočtem. Tam se mohli chlubit s manikúrními sety ze zlata a zdobení nehtů dokonce značilo určité postavení ve společnosti. Většina Babyloňanů si nehty zdobila zelenou barvou a jen na nejvýše postavených členech společnosti jste si mohly všimnout nehtů černých. Dalo by se tedy říci, že lak na nehty v různých podobách existoval již dlouho před tím, než by většina lidí čekala. Gel lak je na rozdíl od něj teprve v plenkách. I přesto se může chlubit velkou popularitou a nepřebernými barevnými variacemi, ve kterých je k dostání.  

Co na nich všichni mají?

Na otázku, proč jsou gel laky v dnešní době tak populární, se dá odpovědět jednou větou - práci s nimi zvládne i amatérka a vydrží na nehtech až jeden měsíc. Konzistencí se podobají laku na nehty, proto je s nimi práce relativně jednoduchá. To samozřejmě neznamená, že při práci s nimi neexistují pravidla, která se musí dodržovat. Taky si nesmíte zapomenout opatřit kvalitní UV lampu, která gel lak v pořádku vytvrdí.

Sbohem jednobarevným nehtům

Kromě klasických gel laků, existují také ty se speciálním efektem. Pokud ještě žádný nevlastníte, nemusíte věšet hlavu - e-shopy vyhlašují pravidelně akce, při kterých je pořídíte za zvýhodněnou cenu, nebo jeden v určitých případech dokonce dostanete zdarma! Takto si můžete vyzkoušet gel laky s termo efektem, díky kterému nehty mění barvu podle teploty, nebo například gel laky aquarelle, s nímž na nehtech vykouzlíte nádherné obrazce. Stačí si jen vybrat.

I když jsou gel laky relativně novým způsobem úpravy nehtů, těší se nebývalé popularitě, a to zaslouženě! Proto určitě není nad čím váhat. Jejich vyzkoušení stojí totiž opravdu za to!

reklama

Komerční tip

reklama