reklama

Plánujete zůstat letos v létě v Česku? Vydejte se objevit krásy Dolní Moravy

Těžko říci, kdy budeme moci vyrazit na výlet nebo odjet na dovolenou. Dříve nebo později se ale dočkáme! Pokud se rozhodnete strávit volné dny v České republice, máte rádi přírodu a cesty za poznáním, naplánujte si pobyt na Dolní Moravě.

Foto: archiv PR

Dolní Morava vás překvapí už jen tím, že na to, jak malou obcí je, nabízí nekonečné množství zážitků. Na úpatí Králického Sněžníku na samé hranici Pardubického kraje tak můžete strávit prodloužený víkend nebo týdenní dovolenou a rozhodně nebudete litovat.

Na své si tady přijde doslova každý od milovníků pěší turistiky i cykloturistiky po vyznavače adrenalinových zážitků. Líbit se vám tady bude i tehdy, pokud toužíte po klidu a relaxu ve wellnessu nebo jste rodiči malých i větších dětí, které vyžadují nové zážitky a zábavu a jsou doslova k neutahání.

Vzhůru do oblak

Stezky v korunách stromů najdete na různých místech České republiky, patří k oblíbeným turistickým cílům a ta zdejší není výjimkou. Byla postavena v roce 2015 na svazích hory Slamník přímo nad obcí Dolní Morava, a to podle návrhu architekta Zdeňka Fránka. Dostanete se k ní buď po turistické trase pěšky, nebo se nechte vyvézt lanovkou. Z výšky 1116 metrů si můžete vychutnat nádherný výhled do krajiny. Uvidíte odsud třeba Králický Sněžník a údolí Dolní Moravy. Užít si můžete i jízdu na toboganu, který vede útrobami této rozhledny. A pak si odpočiňte a dejte si něco dobrého na chatě Slaměnka vzdálené asi 500 metrů odsud nebo se zastavte v panoramatické restauraci s terasou Skalka.

Užijte si adrenalin a zábavu

Jednou z posledních novinek na Dolní Moravě je Mamutí horská bobová dráha, která je svého druhu nejdelší v Česku. Měří více než tři kilometry, má 25 zatáček, osmičkovou smyčku i podzemní tunel. Je v provozu v zimě i v létě, stejně tak lanovka, která vás vyveze nahoru k nástupní stanici. A pokud se na takový sjezd necítíte, půjčte si kolo nebo speciální horskou koloběžku a projeďte se po některé ze zdejších cyklotras. Ta nejoblíbenější měří 15 km a zvládnete ji sjet zhruba za hodinu a půl. Poradí si s ní i děti zhruba od sedmi let.

Ráj pro děti

Pro spoustu dětí dnes představuje zábavu hlavně mobilní telefon nebo tablet. Nabídnout jim stejně lákavou náhradu není vůbec jednoduché. Na Dolní Moravě to pro vás bude hračka. Jsou zde k dispozici dětské zábavní parky Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět a Dětský park Amálka. Je však potřeba uvést varování: svoje ratolesti odtud budete muset vylákat, jinak je z parků nedostanete. Nejvíc dětí zajímá obří mamut, který v sobě ukrývá dvě patra zábavy pro děti, je se svou výškou 13 metrů a délkou přes 31 metrů největším svého druhu na světě. Uvnitř najdete interaktivní hry, prolézačky i klouzačku. 

Po stopách skřítků

Až se děti vyřádí u mamuta, hraví návštěvníci mohou zvolit pěší trasu se zastávkou ve Stamichově štole, kde řádí skřítci Babušáci. Pomocí aplikace v telefonu či tabletu tu můžete najít poklad skřítka Stamichmana. A koho lákají sportovní výkony, vyšlápne si kopec po některé z cyklostezek. Projet si cyklotrasy však můžete i pomocí elektrokol, která si půjčíte v chatě Marcelka.

Odpočinek ve wellnessu

Na Dolní Moravě si přijdete na své, i když si potřebujete jenom tak odpočinout a milujete wellness procedury. Takové chvíle si můžete dopřát v hotelu Vista, který nabízí i skvělé ubytování pro celé rodiny. Užijte si tělové zábaly, masáže, bylinkové koupele nebo kosmetické ošetření. Některé z procedur si navíc můžete užít i s dětmi. Společně tak zažijete například mateřídouškovou koupel nebo speciální masáž. Kromě toho však na malé návštěvníky čekají zkušení animátoři, herny nabité hračkami a zážitky či neobyčejná nová hotelová hra. Součástí pobytu jsou též lahodné snídaně a večeře a neomezený vstup do wellness a fitness.

Užijte si výlet přesně tak, jak sami chcete. Více na www.dolnimorava.cz.

   

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama