reklama

Kde v Ostravě hledat cool místa (a dobré jídlo i kafe)

Jestli jste si ještě nevšimli, že se Ostrava v posledních letech proměnila v moderní město, kam je radost jezdit, máme pro vás malý návod, jak se o tom přesvědčit.

Foto: Instagram / Bistro Boule za ušima

Po celém městě vzniká spousta skvělých kaváren, bister a dalších zajímavých míst, díky nimž byste se sem měli vydat častěji než jen jednou ročně na festival.

Průmyslové ghetto v Dolních Vítkovicích, které se mění na kulturní centrum a kde se festival Colours of Ostrava každoročně koná, má možná ještě větší kouzlo, když po ránu zeje prázdnotou. Po procházce si dejte skvělou kávu buď v Bolt Café přímo v dnes už slavné Bolt Tower, nebo v komornější Maryčce.

Kam na kafe?

Další místní vyhlášenou kavárnou je Cokafe, které se už pyšní dokonce dvěma pobočkami - jednu najdete v centru města, druhou v Porubě, kde mají i vlastní kuchyni, a tak se tu kromě skvělé kávy také dobře najíte.

Kdybyste si vybrali pobočku v centru (Poštovní ulice) a trápil vás hlad, hned za rohem ve Faency Fries mají božské hranolky za pár korun. To, co by v Praze bez mrknutí oka stálo minimálně stovku, tady stojí pětačtyřicet. A je to strašně dobré.

Máte rádi tradiční cukrárny, ale zoufáte si, že málokde mají nejen atmosféru, ale i poctivé dezerty a zákusky? Zkuste Sladký časy, nezklamou vás.

Kde se najíst?

Jednoduše, moderně a strašně dobře vaří v bistru s rodinnou atmosférou a příznačným názvem Boule za ušima. Skandinávský design v interiéru i na talíři najdete v restauraci Scansen. Když budete mít chuť na sushi, zajděte do nového podniku Tsuri.

Náš absolutní best seller karboše s brusinkama, br kaše a okurkový salát🦄🦄 #yummyyummyinmytummy foto: @radeksvidersky

Příspěvek sdílený Bistro Boule za ušima (@bistroboulezausima),

Kam za kulturou?

Sledujte stránky Galerie Plato (www.plato-ostrava.cz), což je projekt, který pořádá velmi zajímavé akce, výstavy, workshopy a podobně. I díky němu město žije, a tak je třeba jej podpořit.

Vážná, hodně vážná fotka. :) #inspirace #galerieplato #gong #ostrava #man

Příspěvek sdílený Jan Bainar (@jan.bainar),

Zdržíte-li se, zajděte do divadla. Bavit vás budou inscenace Divadla Petra Bezruče, které má právě v repertoáru třeba Spalovače mrtvol nebo Mládí v hajzlu.

Za zmínku stojí ještě zajímavý prostor Felix, který funguje jako vlasový salon, příjemná kavárna s dobrou kávou i jako galerie. Rozhodně sem zajděte, i když zrovna nepotřebujete ostříhat.

Kde nakupovat?

Nevěřila bych, že někdy někomu budu doporučovat nákupní centrum, ale až uvidíte Forum Nová Karolina, pochopíte. Ne že by snad nabízelo výrazně jiný sortiment než jakékoli jiné centrum, ale tady je všechno tak nějak příjemnější. Prostor je světlý a vzdušný, takže si tu ani během předvánoční nákupní horečky nepřipadáte stísněně - v rozlehlých uličkách se davy lidí tak nějak ztratí. Oproti pražským obchodům je v těch místních navíc pořádek a zboží není tolik probrané. 

Pokud to ale přece jen není váš styl nakupování, protože preferujete slow fashion a lokální výrobce, mám tip i pro vás - v centru města najdete obchod s názvem Ty Identity, v němž najdete tvorbu začínajících i již zavedených českých designérů.

Jak vyrazit?

Nejrychlejším spojením na frekventované trase Praha - Pardubice - Olomouc - Ostrava je stále Pendolino, anebo levnější Leo Express. Z Prahy sem cesta trvá něco přes tři hodiny. 

Což je vzhledem k současnému stavu D1 stejný čas, jako když jedete autem - tak jezdím já. Protože se v Ostravě oproti Praze krásně a levně parkuje, půjčila jsem si praktický městský vůz Toyota Yaris a vyrazila s ním. Tohle původně celkem obyčejné pidi auto teď dostalo nový, dost moderní kabát, který ho (ještě v kombinaci se smetanovým odstínem s perletí!) povýšil na elegantní záležitost, v níž se rozhodně nemusíte stydět. V nabídce je navíc i v hybridu, což je pro mě už jasná volba.

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama