reklama
 

Co dělat, když venku prší: Zabavte děti ve vlaku

Děti ve své čistotě a skromnosti milují cestování vlakem a na každou jízdu se většinou dlouho těší. Obzvlášť když je přímo ve vagonu čeká skvělá zábava.

Foto: iStock

Z Prahy na Okoř a do Slaného bude malé i velké výletníky vozit rodinný vlak plný zábavy, které funguje v podstatě jako pojízdné hřiště.

Cyklohráček je speciální výletní vlak upravený na velké pojízdné hřiště. O hry na palubě se starají hrajvedoucí, kteří mají pro všechny připravené také malé dárky. Jeden vůz Cyklohráčku je určen pro cyklisty, tři vozy jsou upraveny pro děti.

Rodiče tu najdou vůz s koutkem pro menší děti (s nízkopodlažním nástupem pro kočárky), hernu se stavebnicemi a balónkovištěm, i vůz pro větší děti s deskovými hrami, tabulí a křídami a množstvím dalších her k zapůjčení. Přes sklo lze pozorovat strojvedoucího při práci a sledovat trať před vlakem.

Z pražského hlavního nádraží pojede Cyklohráček po trase Pražského semmeringu s krásnými výhledy na Prahu, nově ho tak budou mít možnost využít také cestující ze Smíchova, Cibulky nebo Zličína. Jednou za měsíc sveze návštěvníky až do železničního muzea ve Zlonicích anebo do Podlešína, kde najdete bunkr Drnov.

Můžete si tady prohlédnout jeden z největších zpřístupněných bunkrů v Česku, který byl vybudován v 80. letech a sloužil jako velitelské stanoviště protivzdušné obrany Prahy. Ve Slaném pak navštívíte místní vlastivědné muzeum. Za návštěvu stojí Zoopark Zájezd, kde se na vás těší populární lemuři a oblíbené surikaty.

Cyklohráček letos (ve své už čtvrté sezoně) pojede o všech sobotách, nedělích a svátcích od 25. března až do 29. října. Z Prahy do Slaného a zpět jede vždy dvakrát za den. Z pražského hlavního nádraží odjíždí v 9:07 a ve 13:07, zpět ze Slaného do Prahy jede v 11:01 a v 16:57. 

Související

reklama

Komerční tip

reklama