reklama
 

Čeští lékaři patří ke špičce v léčbě neplodnosti

Čeští lékaři specializující se na umělé oplodnění jsou odborníci světového formátu. Díky tomu je reprodukční medicína v České republice na výslunní. Jak je to u nás s neplodností a jaké máme možnosti?

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Reprofit International s.r.o.

Až dvacet procent párů v České republice řeší problém s neplodností. Ukazují to nejnovější zdravotní statistiky. Tyto páry mají ale velkou šanci, že se jim nakonec miminko narodí. Česká republika totiž patří mezi evropskou špičku v reprodukční medicíně. Mezi největší a nejmodernější zařízení zajišťující asistovanou reprodukci se řadí kliniky Reprofit. Přes 10 let se starají o své pacienty v Brně, nově otevřeli další pobočku také v Ostravě.

Na obou klinikách působí špičkoví lékaři, kteří ročně ošetří tisícovky pacientů nejen z Česka, ale i z celého světa. Péči odborníků Reprofit vyhledaly páry z více než devadesáti zemí. "V roce 2016 jsme provedli 4 480 léčebných cyklů. Jejich úspěšnost závisí na konkrétním typu léčby, ale celkově vysoce překračuje padesát procent," uvedl vedoucí brněnské kliniky Pavel Otevřel.

Kliniky nabízí několik možností léčby neplodnosti.  Reprofit spolupracuje s největším počtem dárkyň vajíček v České republice. Přestože léčba pomocí darovaných vajíček má nejvyšší úspěšnost, stále více žen se snaží otěhotnět z vajíček vlastních, a to i ve věku, který již není z hlediska otěhotnění optimální, tedy 38 a více let. V loňském roce klinika provedla téměř tisícovku těchto cyklů. "I těmto pacientkám umíme pomoci a společně hledáme cestu ke zdravému dítěti. Samotné umělé oplodnění je ale až tím posledním krokem v léčbě. Snažíme se být nejen lékaři, ale také psychology. Ke všem pacientům přistupujeme individuálně, s lidským porozuměním," popsal Otevřel.

Současným trendem v IVF je snaha zamezit vícečetným těhotenstvím. Zvyšující se úspěšnost technik asistované reprodukce umožňuje přenášet jen jedno embryo a další embrya je možno bezpečně uchovat v kryobance. V případě neúspěchu prvního cyklu, je následně použito další, již zmražené embryo. Využíváním preimplantační diagnostiky, která vyloučí embrya s genetickou chybou, pomáhá Reprofit zvýšit pravděpodobnost uchycení embrya a jeho zdravého vývoje.

Problémy s neplodností a jejich léčba jsou intimní záležitostí. Pro páry je důležité vybrat si prostředí a lékaře, ke kterým budou mít důvěru. V Reprofitu proto od roku 2013 pravidelně pořádají dny otevřených dveří, kde mají lidé možnost si nejen prohlédnout prostory kliniky, ale seznámit se také s personálem. "Zájemcům ukážeme naše laboratoře a všechny prostory. Kromě toho ale budou moci s odborníky přímo na místě konzultovat své problémy." dodal vedoucí kliniky.

reklama

Komerční tip

reklama