reklama
 

Češi si v boji o dvě místa v LM zavařili

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Před dvěma týdny byly vyhlídky celkem růžové. České fotbalové týmy měly v rukou všechny trumfy k tomu, aby díky koeficientu v roce 2015 vyslaly po šesti letech znovu dva kandidáty do kvalifikaci Ligy mistrů.

Jenže Plzeň i Liberec pohárové zápasy prohrály a nyní je na klíčovém 15. místě v pořadí koeficientů Rumunsko.

Ano, pořád je to těsné, Češi zaostávají jen o 0,15 bodu, ale už to nemají ve své moci. Steaua Bukurešť doma v Lize mistrů remizovala s německým Schalke a tím přispěla do národního koeficientu.

Nyní ji navíc čeká souboj s Chelsea, která má postup do další fáze milionářské soutěže už jistý a v poslední době se nepotýká se zrovna oslnivou formou.

Body do žebříčku může přidat i druhý rumunský klub, který je ve hře. Pandurii v Evropské lize naštěstí pro české barvy naposledy prohrálo s  ukrajinským Dněprem vysoko 1:4. V závěrečném zápase skupiny ho ovšem čeká portugalská Ferreira, se kterou už jednou remizoval a odvetu nyní hraje doma.

Měli bychom si připomenout, že za remízu ve skupině je jeden, za výhru pak dva body do koeficientu. Ten se poté dělí počtem pohárových účastníků. Obě země tedy dělí číslem čtyři. Momentálně je tedy situace taková, že stačí o jeden získaný bod víc a Češi svého soka zase přeskočí.

Pořadí  Země  Koeficient  Počet zbylých týmů
14.  Rakousko  29,125  3/5
15.  Rumunsko  27,007  2/4
16.  Česko  26,850  2/4
17.  Izrael  25,625  2/4

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama