reklama

Zemřel herec Tomáš Kolomazník, hrál v seriálech Mordparta a Rapl

Po dlouhé nemoci zemřel ve 44 letech herec ze Západočeského divadla v Chebu Tomáš Kolomazník. Z televizních obrazovek ho diváci znali z kriminálních seriálů Rapl a Mordparta.

Foto: Západočeské divadlo v Chebu

"Na jevišti stál naposledy letos v říjnu jako Kleant v Tartuffovi. Bude nám všem chybět nejen jako skvělý herec, ale především jako oblíbený kolega a kamarád. Předčasným odchodem Tomáše Kolomazníka ztratil divadelní svět nesmírně talentovaného a pracovitého herce proměnlivého výrazu s neobvyklým citem pro práci s veršem," uvedlo Chebské divadlo.

Kolomazník vystudoval Pražskou konzervatoř a v letech 1999-2005 byl členem Pardubického divadla. V Chebském divadle působil jako jeho stálý herec pět let do roku 2015. Největší úspěch měl ve hrách Sen noci svatojánské a Doma u Hitlerů. Po pěti letech byl ze zdravotních důvodů nucen stát se pouze hostem. 

Tomáš Kolomazník byl především divadelní herec, ztvárnil ale i některé seriálové role v televizi. Diváci si ho mohou pamatovat z kriminálky Mordparta nebo Rapl, dále si zahrál ve filmech Atentát a Pohádkář.  

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama