reklama

Z německé vesnice do Hollywoodu. Diane Krugerová byla dříve baletkou i modelkou

Málokdo možná ví, že hollywoodská hvězda Diane Krugerová se narodila v německé vesnici Algermissen na západě Německa. Jako dítě se Krugerová chtěla stát baletkou, a dokonce se dostala na prestižní londýnskou baletní školu. Zranění kolene však pohledné mladé Němce nakonec změnilo život. Ve středu slaví Diane Krugerová 44. narozeniny.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Německá herečka pochází z rodiny IT specialisty a bankovní úřednice. Narodila se 15. července ve vesnici několik desítek kilometrů od Hannoveru. Má ještě mladšího bratra Stefana. 

Krugerová jako dítě snila o tom, že se stane baletkou, dokonce složila zkoušky na prestižní londýnskou baletní školu. Její život však změnilo zranění kolene, po kterém se baletu musela vzdát.

V roce 1993 vyhrála německou část soutěže Elite Model Look a stala se tak modelkou na plný úvazek. Herectví ji však nakonec pohltilo natolik, že od modelingu ustoupila a začala se naplno věnovat hraní.

Debutovala v roce 2002 ve snímku Klavírista po boku Dennise Hoppera a Christophera Lamberta. Ve stejném roce si zahrála ve francouzské komedii Mon idole (v české verzi Jak řeknete, šéfe) od svého tehdejšího manžela Guillauma Caneta. 

Manželkou francouzského herce, scenáristy a režiséra byla do roku 2006. Poté chodila s hercem Joshuou Jacksonem a od roku 2016 žije s americkým hercem a moderátorem Normanem Reedusem, se kterým má dceru.

V posledních dvou letech se objevila ve filmech Vítejte v Marwenu a Agentka v utajení, kde sehrála špionku izraelské zpravodajské služby Mosad. 

Podívejte se na zajímavosti ze života německé herečky s americkým občanstvím.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama