reklama

Zpěvačka Yvonne Přenosilová za žádnou cenu nechtěla do nemocnice

V pondělí zasáhla veřejnost zpráva o smrti zpěvačky Yvonne Přenosilové. Jak vypadaly její poslední dny a hodiny popsala její blízká přítelkyně, která se o ni denně starala. A byla to také ona, kdo navzdory zpěvaččiným protestům zavolal záchranku.

Foto: Profimedia.cz

Více než čtyři dekády se zpěvačka Yvonne Přenosilová přátelila s Hanou Vejvodovou, která byla 30 let její sousedkou a v poslední době i pečovatelkou. Po smrti své kamarádky Hana Vejvodová promluvila o tom, jak vypadaly poslední dny, kdy se zpěvačkou trávila v podstatě veškerý svůj čas. Přestože Přenosilové rychle ubývalo sil, razantně odmítala hospitalizaci a přála si být doma.

"Poslední týdny jsem se od ní už nehnula a domů jsem si vždycky odskočila jen na skok. Poslední dva dny už ani nejedla, ale prosila mě, abych nevolala záchranku. V neděli v půl jedenácté jsem ji ale zavolat musela, protože už na tom byla strašně moc špatně. Řekla jsem jí: ,Omlouvám se ti, ale zavolat ji opravdu musím.‘ To už ani nereagovala. Další den v půl druhé odpoledne mi pan doktor zavolal, že Yvonne zemřela. Doteď jsem se z toho nevzpamatovala," uvedla Hana Vejvodová pro CNN Prima NEWS.

Podle Vejvodové byla pro Přenosilovou velká rána, když si od lékařů před časem vyslechla onkologickou diagnózu. Poté, co jí zjistili nález na plicích, uzavřela se a přestala v podstatě chodit ven. "Říkala jsem jí, že se musí hýbat, chodit, že nemůže pořád jen sedět v křesle. Ona i k lékaři jezdila taxi. Svalstvo jí ochablo, chřadlo a nakonec vypovědělo službu. V poslední době už si chudák nebyla schopná dojít ani na nákup. Bude mi strašně chybět. Byli jsme spolu každý den a teď najednou není. Nemůžu tomu stále uvěřit," posteskla si Vejvodová. 

Putinovo Rusko už se ničím netají. Vzhlíží k Sovětskému svazu a lační po pomstě | Video: Kristýna Pružinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama