reklama

Vítěz Masterchefa Martin Pecina svou trofej daroval synovi soupeře s dojemným vzkazem

Letošní Masterchef má nezvyklou dohru. Vítěz tohoto ročníku, Martin Pecina, se rozhodl svůj vítězný pohár podarovat synovi Ondřeje Štoly, který skončil na čtvrtém místě. Štolu to mile překvapilo a dojemný vzkaz, který Pecina připojil k trofeji, zveřejnil na svém Instagramu.

Martin Pecina
Martin Pecina | Foto: Aktuálně.cz / TV Nova

Martin Pecina, povoláním typograf a grafik, dal během své účasti na soutěži Masterchef najevo, že pro něj vítězství nebo rostoucí počet sledujících na sociálních sítích není to podstatné. Do Masterchefa se přihlásil zejména na popud své ženy, a navzdory svému zdánlivému nezájmu o Instagram se stal jedním z nejoblíbenějších soutěžících. Jeho účet dnes sleduje přes 70 tisíc sledujících a pravidelně na něm zveřejňuje minimalisticky stylizované fotografie jídla.

Už během soutěže dal najevo, že je připraven se o své případné vítězství podělit.  Původně měl v plánu rozdělit finanční odměnu mezi tři poslední finalisty, o osudu vítězného poháru ovšem nepromluvil.

"Jsem starý, cynický, vypelichaný kozel s nadměrečným pupíkem," prohlásil sám o sobě Pecina krátce po vítězství. Navzdory tomuto prohlášení se ukázalo, že má srdce na pravém místě. Svůj vítězný pohár poslal po kurýrovi do domácnosti Ondřeje Štoly, který v letošním ročníku Masterchefa skončil na čtvrtém místě. Trofej ovšem nebyla určena přímo Štolovi, ale jeho synovi Vojtovi. Během soutěže se totiž Štol často nechal slyšet, že by rád vyhrál právě kvůli němu. Chtěl tak syna motivovat a ukázat mu, že člověk má jít za svými sny.

Ondřej Štol nad gestem Peciny neskrýval dojetí a na svém Instagramu se podělil o dojemný vzkaz, který byl k balíčku připojen. "Milý Vojto, časem zjistíš, že ne vždycky v životě vyhraješ. O to ale vůbec nejde. Důležité je, aby ses k vítězství nedostal podrazem nebo na úkor druhých," stálo ve vzkazu od Peciny. "Tvůj táta je jeden z nejpoctivějších lidí, jaké jsem v životě poznal. A třebaže o malý kousek nevyhrál titul MasterChefa, pro mne je vítězem."

"Těžko se mi hledají slova, kterými bych vše popsal. Klepou se mi ruce a vše se snažím vstřebat," vyznal se Štol na svém Instagramu. "První, co se mi honilo hlavou, bylo, že takový dar nemůžeme přijmout. Po několika zprávách s Martinem jsem pochopil, že bych ho tím urazil. Jasně dal najevo Vojtovi, že jeho přání bylo, aby pohár ve spojení s dopisem připomínal cestu za svým snem a následně ho motivoval."

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama