reklama

Buckinghamský palác zveřejnil nové snímky manželky budoucího krále

Vévodkyně Kate v neděli oslavila své čtyřicátiny. Při této příležitosti palác zveřejnil tři její portréty od italského módního fotografa Paola Roversiho.

A handout photo released by Kensington Palace shows Britain's Catherine, Duchess of Cambridge, who celebrates her 40th birthday on January 9, in Kew Gardens, London, Brit Prohlédnout grafiku
A handout photo released by Kensington Palace shows Britain's Catherine, Duchess of Cambridge, who celebrates her 40th birthday on January 9, in Kew Gardens, London, Brit | Foto: Reuters

Málokterý člen britské monarchie o sobě může říct, že je tak oblíbený jako vévodkyně Kate, manželka prince Williama. Kate Middletonová se stala členkou královské rodiny v roce 2011, kdy se vdala za prince Williama, vnuka královny Alžběty a druhého v pořadí nástupců na britský královský dvůr. Slavnostní svatební obřad podle odhadů tehdy sledovaly po celém světě stovky milionů lidí. Vévodkyně z Cambridge je rovněž považována za módní ikonu, která inspiruje ženy po celém světě.

V neděli 9. ledna oslavila Kate své čtyřicáté narozeniny, při této příležitosti byly zveřejněny její tři nové fotografie. Portréty od italského módního fotografa Paola Roversiho budou letos vystaveny na třech místech v Británii, kde Kate žila - v Berkshire, St. Andrews a Anglesey. Poté budou zařazeny do stálé sbírky Národní portrétní galerie, jejíž je Kate patronkou, upozornila agentura Reuters.

Průzkumy veřejného mínění naznačují, že budoucí král a královna, kteří mají tři děti, jsou nyní druhými nejoblíbenějšími členy královské rodiny, hned po 95leté panovnici.

Podle zpráv z médií slaví Kate své narozeniny pouze s rodinou a blízkými přáteli. Důvodem je současná vlna nemoci covid-19

Na svatbu s princem čekala roky

Matka Kate byla letuškou a otec leteckým dispečerem společnosti British Airways. Kate má ještě dva další sourozence, sestru Philippu, kterou všichni znají jako Pippu, a bratra Jamese.

V roce 2001 nastoupila na prestižní skotskou Univerzitu v St. Andrews, kde studovala historii umění a kde se také seznámila s princem Williamem. Chodit spolu začali o dva roky později. 

V roce 2005 oba absolvovali magisterské studium, a zatímco William se dal do služeb armády, Kate pracovala pro společnost svých rodičů a později jako nákupčí v módním domě Jigsaw. Ačkoliv jejich vztah pokračoval i po škole, v roce 2007 se na čas rozešli. 

Vzhledem k dlouhé známosti s princem Williamem se Kate Middletonové začalo říkat "Waitie Katie", čekačka Katka. Ostatně příčinou jejich krátkého rozchodu v roce 2007 měla být právě její rozmrzelost nad tím, že William se tak dlouho nevyjadřuje.

Pár se nakonec zasnoubil v roce 2010 během návštěvy Keni. Princ William daroval Kate zásnubní prsten, který nosila jeho matka, princezna Diana. A o rok později, 29. dubna 2011, se v londýnské westminsterské katedrále svatého Petra konala velkolepá svatba. Navštívily ji stovky hostů z celého světa, včetně státníků, a sledovaly miliony lidí po celé zeměkouli. 

Co má Kate na sobě rozhoduje o tom, co je trendy

Vévodkyně s princem Williamem absolvovala řadu oficiálních zahraničních návštěv a jako pracující členka britské královské rodiny má na starosti patronát nad řadou charit a organizací. 

Kromě toho se poměrně rychle stala módní ikonou Británie. Její outfity mají významný vliv na nákupní chování žen a to, co oblékne svým třem dětem, bývá pravidelně vyprodáno. Sama vévodkyně však v oblékání akcentuje udržitelnost. Nakupuje převážně lokální značky a málokteré šaty na sebe vezme jen jednou. 

Podívejte se na milníky vévodkyně z Cambridge, která v neděli 9. ledna oslavila 40. narozeniny.

reklama
reklama
reklama