reklama

O Taylor Swiftovou bojují asijští politici. Za vystoupení nabízejí miliony dolarů

Zpěvačka Taylor Swiftová je v současnosti nevýdělečnější celebritou světa. Její vystoupení generují milionové zisky. Toho si všimli i politici, kteří bojují o to, aby právě jejich země byla tou, kterou zpěvačka v rámci svého turné navštíví.

Celosvětově nejposlouchanějším umělcem roku na Spotify se stala zpěvačka Taylor Swift.
Celosvětově nejposlouchanějším umělcem roku na Spotify se stala zpěvačka Taylor Swift. | Foto: Reuters

Předseda singapurské vlády Lee Hsien Loong hájí dohodu s americkou zpěvačkou Taylor Swiftovou, díky které zpěvačka na světovém turné navštíví v jihovýchodní Asii pouze Singapur. Informoval o tom dnes server The Guardian.

"Naše agentury se s ní domluvily na tom, aby navštívila Singapur, a také aby byl její jedinou zastávkou v jihovýchodní Asii," sdělil předseda vlády na tiskové konferenci v Melbourne, kde se účastní regionálního summitu.

Thajský premiér minulý měsíc prohlásil, že ho firma AEG stojící za propagací koncertů informovala, že singapurská vláda nabídla zpěvačce částku dva až tři miliony dolarů (zhruba 46 až 70 milionů Kč) za vystoupení. Swiftová má v Singapuru šest vyprodaných koncertů.

Singapurská vláda už dříve uvedla, že zpěvačce poskytla za vystoupení finanční obnos. Nezmínila se však o podmínkách sjednané dohody. Některé sousední státy z jihovýchodní Asie si stěžovaly, že kvůli tomuto kroku přijdou o turisty, kteří za Swiftovou cestují.

Singapurský premiér potvrdil, že Swiftové poskytl prostředky z vládního fondu zřízeného pro obnovu cestovního ruchu po pandemii, konkrétní částku ale neuvedl. Zároveň naznačil, že kdyby dohodu neuzavřel, mohla by tak učinit jiná ze sousedních zemí.

"Někdy uzavře dohodu jedna země, někdy zase jiná," prohlásil singapurský premiér. "Pokud je to třeba k tomu, abychom dosáhli oboustranně výhodného výsledku, který z pohledu Singapuru slouží nejen k růstu ekonomiky, ale i k přílivu návštěvníků, nevidím důvod, proč ne," dodal.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama