reklama

Taylor Swiftová přesunula koncert. Důvodem bylo úmrtí fanynky na jednom z nich

Koncerty Taylor Swiftové jsou masovou událostí. Ten páteční v Riu de Janeiro se bohužel stal osudným třiadvacetileté fanynce, která během něj zemřela na srdeční záchvat. Důvodem byly extrémní teploty.

Snímek z koncertního záznamu Taylor Swift: The Eras Tour.
Snímek z koncertního záznamu Taylor Swift: The Eras Tour. | Foto: Aerofilms

Americká zpěvačka Taylor Swiftová se svým turné The Eras zaznamenala fenomenální úspěch. Tyto koncerty jsou masovou událostí, bohužel mají i svou odvrácenou stranu: během toho pátečního v Riu de Janeiro teploty stouply na nesnesitelných 59,7 stupně Celsia. Nezvykle horké počasí v kombinaci s vysokou vlhkostí sužuje už několik týdnů celou Brazílii.

Obětí těchto podmínek se stala třiadvacetiletá Ana Clara Benevidesová, která si přišla užít koncert americké zpěvačky. Během něj ji však postihl srdeční záchvat, a ačkoli přivolali záchranku, mladá žena později v nemocnici zemřela.

Vícero fanouškům se během páteční show udělalo špatně. Swiftová kvůli tomu přerušila své vystoupení a požádala svůj tým, aby pro publikum byla zabezpečená čerstvá voda. Lahve rozdávala i přímo z pódia samotná zpěvačka, přičemž na některých videích z koncertu bylo patrné, že i ona měla problém v nesnesitelném vedru chytit dech.

Poté, co se dozvěděla zdrcující zprávu o úmrtí Benevidesové, se Swiftová rozhodla další představení posunout. "Nemůžu uvěřit tomu, že píšu tato slova, ale s otřeseným srdcem oznamuji, že jsme dnes v noci ztratili fanynku ještě před mým představením. Ani nedokážu vyjádřit, jak zničená z toho jsem," napsala. "Mám jen málo informací, vím jen, že byla neskutečně krásná a příliš mladá."

"Píši to ze své šatny na stadionu. Rozhodli jsme se odložit dnešní večerní vystoupení kvůli extrémním teplotám v Riu. Bezpečnost a pohoda mých fanoušků, kolegů, účinkujících a pořadatelů musí být a vždy bude na prvním místě," doplnila zpěvačka. Zatím není jasné, na kdy se koncert v současných podmínkách posouvá.

"Nebudu schopná o tom mluvit na jevišti, protože se cítím zdrcená smutkem pokaždé, když se o tom jen snažím něco říct," uvedla v sobotu. "Chci teď jen říct, že tuto ztrátu hluboce cítím a mé zlomené srdce je s její rodinou a přáteli."

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama