reklama

Raper Kanye West nikdy nepřečetl knihu. Teď si otevřel školu

Kanye West měl vždycky velké plány, v roce 2020 dokonce kandidoval na prezidenta USA. Teď se vrhl na školství - založil Donda Academy, soukromou školu pojmenovanou po jeho zesnulé matce, profesorce Dondě Westové.

Raper Kanye West.
Raper Kanye West. | Foto: Reuters

"Vlastně jsem nepřečetl žádnou knihu. Čtení je pro mě jako jíst růžičkovou kapustu. Zatímco mluvení je jako dát si kukuřičné ravioly u Giorgia Baldiho," srovnal Kanye West u většiny dětí neoblíbenou zeleninu s pokrmem ve vyhlášené kalifornské restauraci.

Raper učinil prohlášení den po vydání článku v časopise Rolling Stone, který se zabývá otázkou, co se vlastně v Donda Academy děje. Informací o škole je málo a rodiče, kteří tam přihlásili své děti, museli podepsat dohodu o mlčenlivosti.

Škola zatím nemá akreditaci, už o ni ale zažádala. Akreditace je klíčová pro zajištění toho, aby kredity a diplomy absolventů akceptovaly vysoké školy.

Donda Academy má momentálně necelých 100 studentů a 16 učitelů na plný úvazek, školné činí 15 tisíc dolarů ročně. Studenti se podle webových stránek školy účastní "plnohodnotných školních bohoslužeb", základních hodin jazyků, matematiky a přírodních věd, kromě toho mají obědy, přestávky a kurzy zaměřené na výtvarné umění, film, sbor a parkour.

"Donda Academy připravuje studenty na to, aby se stali příští generací vůdců, myslitelů a inovátorů, a poskytuje jim prvotřídní vzdělání, které zahrnuje přísné základní učební osnovy a důraz na udržitelnost, kreativitu, kritické myšlení a řešení problémů," uvádí se v části "Kdo jsme" na webových stránkách školy.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama